Kategorie

Chmura i Partnerzy Radcowie Prawni Sp. p.

Dołącz do grona ekspertów
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Chmura i Partnerzy Radcowie Prawni Sp. p.

Kancelaria prawna

Kancelaria Chmura i Partnerzy sp. p. specjalizuje się we wszechstronnej obsłudze prawnej dla przedsiębiorców. Zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych i zaangażowanych radców prawnych i adwokatów wyróżniających się doświadczeniem oraz ambitnym i nieprzeciętnym podejściem do stawianych problemów.

Kancelaria realizuje profesjonalne usługi doradcze w ramach zapewnia kompleksowego wsparcia w zakresie rozwiązywania problemów prawnych oraz pomocy w rozwijaniu działalności gospodarczej. Klientom udziela wsparcia głównie w ramach stałej współpracy, aby jak najlepiej poznać i zrozumieć biznes, jak i w pełni zidentyfikować ich potrzeby.

„Chmura i Partnerzy” jest ekspertem w wielu dziedzinach prawa, w szczególności prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo handlowe. Kancelaria może się pochwalić przynależnością do sieci Business Network International (BNI), dzięki której jest w stanie zapewnić pomoc prawną na każdym kontynencie, przy współpracy z kancelariami aktywnymi w ramach organizacji.

Kontakt:

ul. Młynarska 42; 01-171 Warszawa
+48 22 535 50 67
kancelaria@chmuralegal.pl

chmuralegal.pl

Umowa deweloperska a umowa przedwstępna. Może zdarzyć się, że dwie strony zawierają umowę, na mocy której jedna strona zobowiązuje się do ustanowienia odrębnej własności lokalu i przeniesienia własności tego lokalu na nabywcę, podczas gdy druga strona zobowiązuje się do zapłaty stosownej kwoty. Wątpliwości w takim przypadku może rodzić rodzaj zawartej umowy, tj. czy umowę taką należy kwalifikować jako umowę przedwstępną (scharakteryzowaną w ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny) czy też jako umowę deweloperską (o której stanowi ustawa z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego). Wynika to z tego, że niezależnie od nazwy przyjętej przez strony umowy, wiążąca będzie jej treść.
Prosta spółka akcyjna. Od 1 lipca 2021 roku w polskim systemie prawnym pojawi się nowa (trzecia) spółka kapitałowa – prosta spółka akcyjna (dalej: PSA). Pierwotnie ustawa z 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw jej wprowadzenie przewidywała na dzień 1 marca 2021 roku. Termin ten został jednak przesunięty z uwagi na przedłużające się prace nad nową platformą eKRS, przez którą będzie można rejestrować nowy rodzaj spółki.
Może zdarzyć się, że obiekt budowlany został wybudowany bez uzyskania wymaganego pozwolenia na budowę albo bez dokonania stosownego zgłoszenia. Problem może jednak powstać w momencie, gdy posiadacz takiego obiektu planuje, przykładowo, jego sprzedaż czy też w chwili, gdy organ nadzoru budowlanego dowie się o takiej samowoli budowlanej. Z niniejszego artykułu dowiesz się zatem co należy zrobić, aby doprowadzić taki obiekt do stanu zgodności z prawem, nie ponosząc przy tym opłaty legalizacyjnej.