Kategorie

Kancelaria Prawna RPMS Staniszewski & Wspólnicy

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Prawna RPMS Staniszewski & Wspólnicy

Kancelaria Prawna RPMS Staniszewski & Wspólnicy specjalizuje się w obsłudze firm z branży finansowej, programistycznej, internetowej i teleinformatycznej, w szczególności branży FinTech, eCommerce oraz SEO/SEM. Pomagamy wdrażać nowoczesne rozwiązania organizacyjno - prawne ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb klienta, zasad compliance oraz uwarunkowań rynkowych. Chronimy naszych klientów przed działaniami nieuczciwej konkurencji oraz bezprawnymi działaniami realizowanymi za pomocą nowoczesnych narzędzi informatycznych. Z sektorem IT, również poza granicami Polski, współpracujemy od lat, tworząc skuteczne mechanizmy ochrony prawnej.

Jako kancelaria specjalizująca się w obsłudze sektora biznesowego, posiadamy wyspecjalizowane działy prawne zajmujące się szeroko rozumianą obsługą korporacyjną spółek (w tym procesem przekształceń, połączeń oraz reorganizacji łącznie z procesem budowania struktur holdingowych), świadczeniem usług prawnych obejmujących zagadnienia z dziedziny finansów i bankowości, od technologii finansowych (FinTech) po windykację należności oraz doradztwo podatkowe.

Posiadamy dedykowanych specjalstów od ochrony własności intelektualnej (m.in rejestracji znaków towarowych, wzorów przemysłowych i użytkowych na terenie całego świata) czy obsługujących procesu wprowadzania i zabezpieczania produktów i usług na rynek.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz doskonałej znajomości potrzeb przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o najnowsze zdobycze nowych technologii (blockchain) jesteśmy jedną z nielicznych Kancelarii oferujących tak rozbudowane wsparcie prawne w wymiarze lokalnym i międzynarodowym.

Kancelaria RPMS posiada filie w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku oraz we Wrocławiu.

Kancelaria Prawna RPMS Staniszewski & Wspólnicy Sp.k.
www.rpms.pl
e-mail: kancelaria@rpms.pl
tel: 61 307 09 91

Tokenizacja to termin zdobywający ostatnimi czasy olbrzymią popularność, w szczególności w środowiskach biznesowych. Przedsiębiorcy zaczynają żywiej interesować się możliwościami, jakie oferuje ta oparta na technologii blockchain forma cyfryzacji. Pytanie tylko, cyfryzacji… czego? Jak działa blockchain? Czym jest tokenizacja? Co to jest token? Jakie są rodzaje tokenów? Co można stokenizować? Jak przeprowadzić cyfryzację biznesu poprzez tokenizację? Wyjaśniają eksperci z Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy
Tokenizacja biznesu. Możliwości jakie daje przedsiębiorcom tokenizacja przedstawiają eksperci z Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy. Gdzie przydają się tokeny i jak zachować bezpieczeństwo tokenizacji? Jak przebiega proces tokenizacji? Jak stworzyć własny token?
Nowelizacja ustawy o AML. Wirtualne waluty to ekspresowo rozwijająca się branża z dziedziny nowoczesnych technologii. Jednak zarówno wydobycie, sprzedaż, wymiana i spekulacja walutami nie jest zarezerwowana wyłącznie dla przedsiębiorców jako inwestycja czy środek płatniczy. Walutę wirtualną często wykorzystuje się również do realizacji nieuczciwych celów i w ramach działań niezgodnych z prawem. W związku z tym pojawiają się kolejne regulacje prawne – zarówno krajowe, jak i międzynarodowe – dotyczące AML/CFT. 15 maja 2021 weszła w życie nowelizacja ustawy o AML. Co warto o niej wiedzieć?
Blockchain w księgowości. Wiele wskazuje na to, że rachunkowość oparta o nowe technologie, w tym technologię blockchain to nieodległa przyszłość. Prowadzenie księgowości z wykorzystaniem rejestru rozproszonego i inteligentnych umów może pomóc przedsiębiorcom osiągać większe dochody szybciej i łatwiej. Jednocześnie, wprowadzanie nowych rozwiązań zawsze wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Czy wątpliwości branży księgowej związane z blockchainem są uzasadnione?