REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
KANCELARIE PEŚLA

Adwokat Niemiecki (Rechtsanwalt) LL.M. - Radca Prawny (Prozessvertreter PL)

Jesteśmy kancelarią polsko-niemiecką z wieloletnim doświadczeniem. Naszymi klientami są głównie Polacy zatrudnieni na etatach lub prowadzący własną działalność gospodarczą (Gewerbe) w Niemczech. Prowadzone przez nas sprawy dotyczą niemieckiego systemu prawnego, w głównej mierze: prawa pracy, podatków i zasiłków.

Pomagamy zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym. Klientom indywidualnym pomagamy w zakładaniu i prowadzeniu działalności jednoosobowej, wykonujemy rozliczenia roczne, pozyskujemy świadczenia rodzinne (Kindergeld). Do głównych obszarów naszych działań, jakie prowadzimy dla klientów biznesowych, należą: rejestracja firmy lub oddziału spółki w Niemczech, reprezentacja przed niemieckimi Urzędami oraz Sądami, rozliczenia roczne, ulga w podatku budowlanym (Bauabzugsteuer/Freistellungsbescheinigung).

Do każdej prowadzonej przez nas sprawy podchodzimy w sposób indywidualny, uwzględniając sytuację danego klienta – zarówno majątkową, zawodową, rodzinną, jak również kwestie rezydencji i obszar działalności.

Właścicielem Kancelarii jest Krzysztofa Peśla - adwokat niemiecki (Rechtsanwalt) LL.M. i polski radca prawny (Prozessvertreter PL), który jest wpisany na listę niemieckich adwokatów Izby Adwokackiej w Schwerin oraz na listę Radców Prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie - nr wpisu SZ-1656.

Nasz zespół obecnie liczy 8 osób.

Z jakimi sprawami zgłaszają się do nas klienci?

- Pomoc w wyborze formy działalności w Niemczech.

- Rejestracja firmy w Niemczech.

- Udostępnienie adres oraz obsługa biura w Niemczech.

- Doradztwo prawne i podatkowe.

- Reprezentacja przedsiębiorców przed Sądami i Urzędami.

- Rozliczenie PIT i VAT oraz prowadzenie księgowości w Niemczech.

- Uzyskanie Kindergeld.

- Sporządzanie i weryfikacja umów cywilnoprawnych.

- Zasiłki i emerytury z Niemiec.

Więcej informacji uzyskasz na stronie internetowej www.pesla.pl

Czy obywatele Ukrainy ze statusem rezydenta długoterminowego UE w Polsce mogą legalnie pracować w Niemczech lub być delegowani do Niemiec przez polskiego pracodawcę? W niniejszym artykule przyjrzymy się tym zagadnieniom w kontekście niemieckiego prawa imigracyjnego oraz niemieckiego prawa pracy.
W obliczu coraz częstszych pytań dotyczących praw rodziców do Kindergeld w Niemczech, konieczne jest zrozumienie złożonych regulacji dotyczących tego świadczenia. Czy rodzic pobierający zasiłek w Niemczech ma prawo do Kindergeld na swoje dzieci? Oto kilka kluczowych kwestii, które warto wziąć pod uwagę.

REKLAMA

Berufsverbot, czyli zakaz wykonywania zawodu, stanowi istotny aspekt niemieckiego prawa pracy, który przede wszystkim dotyczy kobiet w ciąży. W poniższym artykule omówimy szczegółowo zasady i prawa związane z Berufsverbot, w tym rolę decyzji lekarzy oraz obowiązki pracodawców. Przyjrzymy się również istotnym różnicom między wynagrodzeniem a zasiłkiem chorobowym, a także dowiemy się, jakie prawa przysługują ciężarnym pracownicom i jakie korzyści finansowe im przysługują.
Niemcy, jak wiele innych krajów w Unii Europejskiej, oferują różnego rodzaju świadczenia rodzinne mające na celu wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi. Jednym z takich świadczeń jest Kindergeld, które stanowi istotne wsparcie dla rodziców w utrzymaniu i wychowywaniu dzieci. Jednakże, jak w przypadku wielu programów socjalnych, pojawiają się pytania dotyczące kto i w jakich sytuacjach ma prawo do tego świadczenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po niemieckim Kindergeld na przykładzie trzech, dość często występujących, sytuacji rodzinnych. 

REKLAMA

W zależności od powagi zarzutów i stopnia zaawansowania sprawy kontakt z niemieckim wymiarem sprawiedliwości następuje poprzez:1) przesłanie formularza z pytaniami przez policję,2) przesłanie nam nakazu karnego (Strafbefehl) / aktu oskarżenia,3) wezwanie na przesłuchanie bądź zatrzymanie przez policję.
Składając roczne rozliczenie podatku dochodowego, podatnicy mają nadzieję na otrzymanie jak najwyższego zwrotu podatku. Zdarza się, że decyzja wydana przez niemiecki urząd skarbowy (Finanzamt) przynosi rozczarowanie, gdy wysokość zwrotu w danym roku jest niższa niż spodziewana lub gdy odbiega od kwot uzyskiwanych w latach poprzednich. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Dostałeś pismo urzędowe z Niemiec na polski adres? Nie wyrzucaj go do kosza! Poważnie potraktuj takie pismo, tak jakby pochodziło z polskiego urzędu. Co trzeba zrobić w takim przypadku?
Wykonując prace w Niemczech w ramach polskiej działalności gospodarczej (transgranicznie) z reguły pojawia się pytanie o obowiązek złożenia deklaracji podatkowej w Niemczech.
W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej zapytań ze strony osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (Gewerbe) w Niemczech w sprawie pomocy w kontaktach z polskim lub niemieckim urzędem skarbowym.
Coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdy polski Urząd Skarbowy, na zlecenie niemieckiego Finanzamt, bądź innej uprawnionej instytucji, przystępuje do egzekucji niemieckich należności w Polsce. Co warto zrobić w takim przypadku?

REKLAMA