REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria prawna KL Law Polska Sp. z o.o.

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria prawna KL Law Polska Sp. z o.o.

Ekspert z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego

Kancelaria prawna KL Law Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa upadłościowego oraz restrukturyzacyjnego. Swoje usługi kieruje zarówno do firm, jak i osób fizycznych niebędących przedsiębiorcami.

Klienci kancelarii mogą liczyć na pomoc w kontekście:

- upadłości konsumenckiej

- upadłości firmy

- restrukturyzacji firmy

- reprezentacji w toku postępowania egzekucyjnego.

W zespole znajdują się osoby będące doradcami restrukturyzacyjnymi, adwokatami, czy radcami prawnymi. Pozwala to na świadczenie kompleksowych usług na rzecz podmiotów zmagających się z niewypłacalnością. W związku z posiadaniem licencji doradcy restrukturyzacyjnego przez Prezesa Zarządu firmy – Filipa Kozika, może ona występować w charakterze syndyka w postępowaniu upadłościowym, czy pełnić rozmaite funkcje w toku postępowań restrukturyzacyjnych.

Siedziba kancelarii mieści się w Gdańsku, lecz kolejne biura znajdują się w Gdyni i Warszawie.

KL Law Polska Sp. z o.o.

Siedziba: Gdańsk 80-855, Wały Piastowskie 1/1508

Nr kontaktowy: 58 380 26 56

www.restrukturyzacja-kancelaria.pl

Zawarcie umowy z doradcą restrukturyzacyjnym przez dłużnika inicjuje postępowanie o zatwierdzenie układu. O ile wybór nadzorcy układu nie jest skrępowany, o tyle konieczne jest, aby posiadał on licencję doradcy restrukturyzacyjnego.
Proces legislacyjny dotyczący zmian w przepisach o upadłości konsumenckiej zmierza wielkimi krokami ku końcowi. Zgodnie z zapowiedziami osób odpowiedzialnych za nowelizację dłużnicy mogą spodziewać się znacznych ułatwień już w 2019 roku.

REKLAMA

Ustawa prawo restrukturyzacyjne przewiduje możliwość złożenia uproszczonego wniosku o ogłoszenie upadłości na wypadek niepowodzenia postępowania restrukturyzacyjnego, tzn. w sytuacji umorzenia postępowania restrukturyzacyjnego albo postanowienia o odmowie zatwierdzenia układu. Instytucja ta jest swoistą nowością, a docelowo ma służyć zabezpieczeniu interesów wierzycieli poprzez możliwość szybkiego złożenia wniosku o upadłość zachowując przy tym alternatywnie ustanowione zabezpieczenia majątku dłużnika od momentu umorzenia postępowania restrukturyzacyjnego lub odmowy zatwierdzenia układu do prawomocnego rozpoznania wniosku upadłościowego.
Nowe prawo restrukturyzacyjne służy temu, aby niewypłacalna lub zagrożona niewypłacalnością firma uniknęła ogłoszenia upadłości poprzez zawarcie układu z wierzycielami w ramach restrukturyzacji, a w kontekście postępowania sanacyjnego – poprzez przeprowadzenie działań sanacyjnych. Powyższe możliwe jest na skutek czterech procedur: postępowania o zatwierdzeniu układu, przyspieszonego postępowania układowego, postępowania układowego oraz postępowania sanacyjnego. Wybór właściwego postępowania jest zależny od kilku czynników, m.in. od sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa i ilości wierzytelności spornych. Nieoceniona w kontekście wyboru właściwej procedury może być rola doradcy restrukturyzacyjnego.

REKLAMA

Dłużnik będący osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą w momencie powstania stanu niewypłacalności zobowiązany jest zgłosić wniosek o upadłość do właściwego sądu rejonowego. Jak pokazuje praktyka, jedynie nieliczni przedsiębiorcy podlegający wpisowi do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej postępują właściwie w momencie utraty zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych.

REKLAMA