Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Emilianowicz Kuchta Kancelaria Radców Prawnych

Dołącz do grona ekspertów
Emilianowicz Kuchta Kancelaria Radców Prawnych

Emilianowicz Kuchta Kancelaria Radców Prawnych specjalizująca się w prowadzeniu sporów sądowych, prawie własności intelektualnej oraz obsłudze prawnej przedsiębiorców.

W naszej ocenie, świadczenie pomocy prawnej w ramach specjalizacji pozwala na zapewnienie usług na najwyższym poziomie. Dotychczasowa praktyka pozwala nam na wszechstronną ocenę problemu prawnego i znalezienie właściwego rozwiązania.

strona www: https://www.emilianowiczkuchta.pl/

tel: +48 607 205 792

e-mail: kontakt@emilianowiczkuchta.pl

W dniu 14 marca 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał kolejny wyrok (sprawa C‑118/17) na skutek pytania prejudycjalnego dotyczącego skutków zamieszczenia klauzul abuzywnych (niedozwolonych) w umowach kredytu hipotecznego powiązanego z walutą szwajcarską. W uzasadnieniu czytamy, że sądy krajowe mogą skorzystać z kilku możliwości i wybrać wariant najbardziej korzystny dla kredytobiorcy, tj. albo umowę unieważnić albo utrzymać w mocy, ale bez zapisów niedozwolonych (abuzywnych), albo utrzymać umowę w mocy zastępując klauzule abuzywne obowiązującymi przepisami, jeżeli takie występują w przepisach krajowych.
W wielu umowach wysokość kar umownych jest ustalana w oderwaniu od wartości całej umowy oraz zobowiązania. Zastrzeżenie określonej wysokości kary umownej nie ma jednak charakteru bezwzględnego i kara umowna rażąco wygórowana podlega zmniejszeniu.