reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Eksperci > Małgorzata Bryła
Małgorzata Bryła

Adwokat kościelny

Kancelaria prawno - kanoniczna Małgorzata Bryła świadczy pomoc prawną w zakresie prowadzenia procesów o orzeczenie nieważności małżeństwa mylnie określanych jako rozwód kościelny lub unieważnienie małżeństwa.

W dzisiejszym świecie tak wrażliwym na prawa człowieka, coraz częściej poruszany jest temat zachowania tychże uprawnień w Kościele. Na straży należytego stosowania norm stoi Kodeks Prawa Kanonicznego z 1983 roku; promulgowany przez papieża Jana Pawła II konstytucją apostolską "Sacrae discipline leges".

Rozwój świadomości społecznej w zakresie praw i obowiązków przysługujących w Kościele Katolickim staje się coraz większy. Duże grono społeczeństwa dąży do uregulowania swojej sytuacji prawo - kanonicznej na forum Kościoła Katolickiego poprzez m.in. prowadzenie procesów o orzeczenie nieważności małżeństwa. Coraz częściej poruszany jest temat zawarcia małżeństwa w Kościele Katolickim po rozwodzie cywilnym. Prawo kanoniczne dopuszcza taką możliwość, ale tylko i wyłącznie po uzyskaniu prawomocnego wyroku Trybunału Kościelnego.

Kodeks Prawa Kanonicznego zawiera trzy grupy przesłanek, w oparciu, o które może być prowadzony proces kanoniczny o orzeczenie nieważności małżeństwa:
1) przeszkody kanoniczne
2) wady zgody małżeńskiej
3) brak formy kanonicznej

Praktyka zawodowa i doświadczenie zdobywane w tej dziedzinie, ciągłe pogłębianie wiedzy poprzez studiowanie fachowej literatury, udział w konferencjach z zakresu prawa kanonicznego, czy też kontakt z autorytetami w tej dziedzinie pozwalają na zaoferowanie moich usług Państwu. Przede wszystkim gwarantuje fachową pomoc prawną we wszystkich dziedzinach prawa kanonicznego. Prócz wiedzy akademickiej, popartej wymaganymi prawem kanonicznym dyplomami, posiadam również doświadczenie w prowadzeniu spraw w Trybunałach Kościelnych, zarówno w Polsce, jak i za granicami kraju.

Kontakt:
mgr lic prawa kanonicznego Małgorzata Bryła
ADWOKAT KOŚCIELNY przy SĄDZIE BISKUPIM W SANDOMIERZU
e-mail: biuro.kanonista@wp.pl
(0-15)649-39-11
506-264-864
kanonista.com.pl

 

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Moduł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama