Kategorie

Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni

Dołącz do grona ekspertów
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni

Kancelaria Prawna Radkiewicz – poznaj nas

Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni jest kancelarią prawną o zasięgu ogólnopolskim, posiadającą biura w Warszawie i Łodzi. W skład zespołu Kancelarii, której założycielem jest Kamil Radkiewicz, wchodzą adwokaci i radcowie prawni, posiadający rozległą wiedzę i doświadczenie. Kancelaria istnieje od 2010 r. i ma na swym koncie liczne sukcesy, w szczególności wiele wygranych procesów sądowych.

Oferowane przez nas usługi prawne

Misją Kancelarii Prawnej Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni jest zapewnienie kompleksowej pomocy prawnej zarówno osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej, jak i przedsiębiorcom. Świadczymy usługi prawne na rzecz osób fizycznych w szczególności w poniższym zakresie:

- prawo rodzinne;

- prawo spadkowe;

- prawo karne;

- odszkodowania;

- kredyty frankowe.

Natomiast na rzecz przedsiębiorców świadczymy pomoc prawną m.in. w następujących dziedzinach:

- restrukturyzacja firmy;

- prawo pracy;

- windykacja należności;

- rejestracja spółek;

- umowy handlowe;

- ochrona danych osobowych;

- prawo nieruchomości.

Indywidualne podejście do Klientów

Kreatywne podejście, rzetelność oraz zaangażowanie w sprawy Klientów sprawia, iż Klienci Kancelarii Prawnej wysoko oceniają skuteczność proponowanych przez nas rozwiązań. Wiemy, jak ważne jest doradztwo, zapewniające bezpieczeństwo prawne. Świadczymy pomoc prawną w taki sposób, aby nie obciążać naszych Klientów zawiłościami przepisów prawnych. Wierzymy, iż dostarczane przez nas rozwiązania umożliwiają Klientom Kancelarii Prawnej odnoszenie sukcesów.

Ponadto, dążymy do optymalizacji kosztów świadczonych przez nas usług prawnych, a Klientów Kancelarii Prawnej informujemy niezwłocznie o wszelkich kosztach ponoszonych w związku z daną sprawą. Kancelaria Prawna rozlicza się z Klientami w oparciu o stawkę godzinową, wynagrodzenie ryczałtowe oraz honorarium za pomyślny wynik sprawy (tzw. success fee).

Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni
ul. Wierzbowa 9/11
00-094 Warszawa
tel. 22 4895265; infolinia: 801 50 10 50

Kancelaria Prawna Łódź

ul. Wólczańska 125
90-521 Łódź
infolinia: 801 50 10 50

Kamil Radkiewicz
www.radkiewicz.net.pl

Kredyty frankowe są coraz częstszym przedmiotem postepowań sądowych. Dlaczego rośnie liczba frankowiczów wytaczających powództwa bankom? Większość wyroków z 2020 r. oraz 2021 r. zapadła na korzyść frankowiczów. Czy jest możliwe stwierdzenie nieważności umowy kredytu we frankach? Czy można dokonać odfrankowienia kredytu? Czy roszczenia frankowiczów ulegają przedawnieniu?
Odszkodowania powypadkowe przysługują poszkodowanym wskutek wypadku komunikacyjnego. Co zrobić, gdy zostaliśmy poszkodowani? Kiedy przysługuje odszkodowanie? Od kogo możemy je uzyskać? Jak obliczyć jego wysokość? Czym odszkodowanie różni się od zadośćuczynienia? Czy przysługuje zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby?
Frankowicze a banki - frankowicze śledzą najnowsze wyroki w sprawach z bankami. Wyroki TSUE rozstrzygają głównie na korzyść frankowiczów. Ta tendencja powinna utrzymać się także po wyroku TSUE z 29 kwietnia 2021 r. (sygn. akt C-19/20) oraz uchwale Sądu Najwyższego z 7 maja 2021 r. Jakie są 2 główne linie orzecznicze w sprawach frankowych? Poniższy artykuł opisuje m.in. najważniejsze i najbardziej aktualne wyroki z 2020 r. oraz 2021 r. Co nowego wydarzyło się w polskim orzecznictwie?
Wiele osób zastanawia się, czy jest możliwy szybki rozwód, czy też zawsze musi dojść do długotrwałego i stresującego postępowania sądowego. Należy zwrócić uwagę, iż sam fakt rozstania niegdyś bliskich sobie osób już jest dużym obciążeniem psychicznym. Wiele osób z pewnością wolałoby uniknąć dodatkowych nieprzyjemności związanych z czasochłonnym procesem oraz częstym przebywaniem na sali sądowej. Dlatego w poniższym artykule tłumaczymy, co zrobić, aby szybko się rozwieść.