REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Systim

Księgowość przez Internet – online


Systim to nowoczesny program online do zarządzania firmą łączący szeroki zakres funkcjonalności – fakturowanie (sprzedaż/zakup), produkty i magazyn, zamówienia od klientów (w tym zamówienia do dostawców i integracja Allegro), Kadry i Płace, uproszczona księgowość (KPiR/Ryczałt) oraz pełna księgowość (KH), sklep internetowy, system CRM (w tym projekty), drukowanie paragonów fiskalnych, wysyłka e-deklaracji i pliku JPK bezpośrednio do Urzędu Skarbowego.

Systim pozwala na pełną edycję szablonów dokumentów (faktur sprzedażowych i zakupowych, korekt faktur i paragonów i not korygujących, dokumentów magazynowych, zamówień, paragonów, not odsetkowych i wezwań, wpłat i wypłat, wypożyczeń, zapytań ofertowych, dokumentów kadrowo-płacowych i innych) oraz możliwość edycji wszelkich szablonów wiadomości e-mail wysyłanych do klientów i kontrahentów, jak również edycję statusów zamówień, zadań, projektów. Udostępnia możliwość importu danych z programu oraz pobrania dokumentów, raportów i zestawień do formatów PDF, CSV lub Excela.

Dodatkowo program Systim umożliwia także eksport danych kontrahentów, produktów oraz danych księgowych (np. Układ Planu Kont, Bilansu i RZiS) z innych programów księgowych oraz eksport danych z Płatnika. Systim umożliwia także wystawianie paragonów fiskalnych i drukowanie ich na drukarce fiskalnej oraz generowanie deklaracji i plików JPK, które następnie mogą być wysyłane za jego pośrednictwem programu bezpośrednio do Urzędu Skarbowego.

Pozwala także na dodawanie nieograniczonej ilości magazynów, kas gotówkowych, kont allegro, walut, rachunków bankowych, kontrahentów, rodzajów płatności, stawek VAT, kategorii produktów i produktów, dokumentów sprzedażowych i zakupowych, zamówień i innych ważnych elementów danych. Rejestrowanie wypożyczeń i zwrotów produktów, wyposażenia i środków trwałych, wprowadzanie delegacji oraz prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów, tzw. kilometrówki etc.

Systim umożliwia zakładanie więcej kont (firm) niż jedno z możliwością ich powiązania - poruszanie się pomiędzy kontami (firmami) za jednym kliknięciem. Dodatkowo pozwala także udzielić dostępu do konta Systim innym użytkownikom wraz z możliwością nadawania im uprawnień (np. możliwość przeglądania, dodawania, modyfikacji lub usuwania wybranych danych z poszczególnych modułów funkcjonalności programu).

Systim to kompletny program do fakturowania, magazynu, księgowości, kadr i płac oraz prowadzenia sklepu internetowego. Oprogramowanie przeznaczone jest dla mikro, małych i średnich firm. Dostępnie funkcjonalności programu to:

- Faktury VAT i rachunki

- Płatności

- Zamówienia

- Magazyn i produkty

- API

- Umowy z pracownikami, kadry i płace

- CRM, projekty, terminarz

- Uproszczona księgowość: KPiR/Ryczałt, kartoteki i rejestry

- Pełna księgowość - Księgi handlowe (KH)

- Sklep internetowy

- Drukowanie paragonów na drukarce fiskalnej

- Wysyłanie e-deklaracji, JPK do Urzędu Skarbowego

- API

I ciągłe nowości → zobacz więcej

Systim gwarantuje darmowe korzystanie z bezpłatnego konta (DEMO w przeglądarce) przez okres 30 dni za darmo lub zachęca do wypróbowania wybranych wersji płatnych pakietów również na okres 30 dni za darmo bez zobowiązań. Po upływie darmowego okresu korzystania z bezpłatnego konta można wybrać wersję płatną - z możliwością dostosowania pakietu do swoich potrzeb, za niską cenę: https://www.systim.pl/zaloz_systim.php.


Biuro Obsługi Klienta - Systim.pl

tel: 58 690 72 85
tel: 58 352 46 79
tel: 22 350 64 30
fax: 58 690 79 85

e-mail: kontakt@systim.pl

www: https://www.systim.pl/

Zgodnie z obecnym stanem prawnym wszyscy podatnicy dokumentują sprzedaż dowodem nazywanym „faktura” jako potwierdzenie dokonania transakcji. Dotyczy to również podatników, którzy zarejestrowani są jako zwolnieni z VAT oraz niezarejestrowani do VAT, którzy wystawiali dokumenty o nazwie „Rachunek” - obecnie zastępują go fakturą.
Faktura VAT marża wystawiana jest przez przedsiębiorców, którzy sprzedają towary używane lub świadczą usługi turystyczne, sprzedają dzieła sztuki itd. Często można spotkać się z sytuacją wystawiania faktur VAT marża na portalach aukcyjnych (np. przy kupnie używanego sprzętu AGD) lub w komisach samochodowych (np. przy kupnie używanego samochodu).

REKLAMA

Podatnicy zarejestrowani jako VAT czynni i nabywający produkty rolne od rolnika zryczałtowanego są zobowiązani do wystawiania za niego dokumentu potwierdzającego nabycie danych produktów. Dokumentem tym jest faktura VAT RR.
Faktury błędnie wystawione lub otrzymane z błędem muszą być skorygowane przez sprzedawcę lub nabywcę. Do faktur sprzedażowych, jak i zakupowych można wystawiać korekty. Kiedy należy zastosować fakturę korygującą a kiedy można wystawić notę korygującą?

REKLAMA

Pierwsza wystawiona faktura, to tzw. faktura pierwotna. W razie zniszczenia lub zaginięcia można wystawić ją ponownie - odtworzyć w niezmienionym stanie poprzez wystawienie jej duplikatu. Kto i w jakich przypadkach może wystawić duplikat faktury?
Wszyscy podatnicy wystawiający dokumenty sprzedażowe dla klientów oraz otrzymujący dokumenty zakupowe od innych sprzedawców, zobowiązani są do przechowywania faktur przez określony czas.
Przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą może podjąć współpracę z kontrahentami zagranicznymi. Jeżeli taka współpraca będzie miała miejsce, kontrahent może poprosić przedsiębiorcę o wystawianie faktur w języku obcym. Jednakże, czy ma do tego prawo?
Pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę przysługuje urlop wypoczynkowy w zakresie określonym zapisami Kodeksu pracy. Długość urlopu uzależniona jest od okresu zatrudnienia danego pracownika, czyli od jego stażu pracy.
Od 2014 roku wszyscy podatnicy wystawiają jednolity dokument sprzedaży - zwany „fakturą”. Istniejący dotychczas dokument „rachunek” został zastąpiony dokumentem „faktura”. Przy czym fakturą może być każdy dokument papierowy lub elektroniczny zawierający dane wymagane art. 106. ust. 1 pkt 1-15 oraz art. 106. ust. 1 ustawy o VAT.
Podatnicy zobowiązani są do umieszczania określonych adnotacji na niektórych dokumentach sprzedażowych, zależnych od posiadanego rodzaju statusu podatnika. Adnotacje te muszą być umieszczone na fakturze w sposób czytelny i nie przysłaniający innych ważnych elementów zawartych na dokumencie.

REKLAMA