reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Eksperci > Artur Tim
Artur Tim

Doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), agent celny, prawnik

Doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), agent celny, prawnik z szerokim doświadczeniem w prawno-podatkowej obsłudze przedsiębiorców oraz inwestycji prywatnych, w tym działalności transgranicznej, jak również w zarządzaniu przedsiębiorstwem i ekspansji na nowe rynki - włączając rynki zagraniczne.

Członek Zarządu Oddziału Łódzkiego Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Wiceprzewodniczący Rady Funduszu Restrukturyzacyjnego Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Doktorant (WPiA UŁ), posiadający bogate doświadczenie międzynarodowe - m.in. Summer Fellowship na Georgetown University, Washington D.C., USA, z zakresu FinTech, komercyjnego wykorzystania cyfrowych innowacji, smart cities oraz ekspansji na nowe rynki, w szczególności do krajów rozwijających się, staż naukowy w Instytucie Maxa Plancka dla Prawa Podatkowego i Finansów Publicznych w Monachium (Departament Prawa Podatkowego i Prawa Przedsiębiorczości).

Prelegent na licznych konferencjach m.in. z zakresu opodatkowania i rozwoju innowacji (w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, na Litwie, na Węgrzech), czy wpływu przepisów o pomocy publicznej (WTO/UE) na prawo podatkowe (w UK).

Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu prawa przedsiębiorców, w tym anglo- i niemieckojęzycznych. Dwukrotny Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągniecia naukowe, laureat grantu Narodowego Centrum Nauki Preludium 15 (Wartość: 134.773 PLN), odznaczony Medalem UŁ „Za Chlubne Studia”.

Członek Komisji Nauk Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (Oddział w Gdańsku), przedstawiciel ThinkTank przy Baltic Sea and Space Cluster w Gdyni (dawniej: Klaster Morski w Gdyni) oraz autor jednej z dziesięciu najlepszych koncepcji biznesowych w renomowanym konkursie European Satellite Navigation Competition - European Global Navigation Satellite Systems Agency Special Challenge 2018 (nagrodzona koncepcja zakłada wykorzystanie europejskiej technologii kosmicznej Galileo na giełdach papierów wartościowych; wyróżnienie przez unijną agencję rządową w ramach konkursu, organizowanego przez najważniejsze instytucje odpowiedzialne za komercyjną politykę kosmiczną w Europie).

www.ArturTim.com

www.syndyk.ArturTim.com

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

HRM partners

ekspert z zakresu HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama