reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Eksperci > Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Naszym celem jest świadczenie profesjonalnej pomocy prawnej na najwyższym poziomie, adekwatnej do potrzeb naszych klientów, ich celów biznesowych i osobistych.

Partnerzy są arbitrami Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie oraz Sądu Arbitrażowego przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan w Warszawie. Naszych prawników wyróżnia rozległa wiedza praktyczna i wieloletnie doświadczenie zdobyte zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Klientami kancelarii są spółki cywilne i handlowe, spółdzielnie, fundacje, stowarzyszenia, jednostki samorządu terytorialnego, inne jednostki sektora finansów publicznych oraz osoby fizyczne.

Obsługę osób zagranicznych Kancelaria prowadzi w języku angielskim oraz rosyjskim.

Kancelaria specjalizuje się w zakresie:

- szeroko pojętego zastępstwa procesowego: przed sądami cywilnymi, administracyjnymi, arbitrażowymi i międzynarodowymi

- prawa autorskiego, w szczególności IT (w tym obsługa dużych projektów IT o tworzenie, wdrożenie i eksploatację programów komputerowych)

- prawa administracyjnego (specjalizacja w sprawach wywłaszczeń i uzyskania odszkodowań, w tym gruntów warszawskich wywłaszczonych Dekretem Bieruta)

- prawa nieruchomości i prawa budowlanego (doradzamy w procesie uchwalenia lub zmiany planów zagospodarowania przestrzennego, uzyskania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, pozwoleń na budowę, w sprawach legalizacji samowoli budowlanych)

- prawa handlowego i gospodarczego (zakładanie, rejestracja oraz bieżąca obsługa spółek, spółdzielni, fundacji, stowarzyszeń, itp.)

- prawa zamówień publicznych (przygotowanie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, doradztwo w zakresie odwołań, przystąpień do postępowań odwoławczych, sprzeciwów, opozycji i skarg, zastępstwo prawne w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą)

- prawa zobowiązań (sprawy uzyskania odszkodowań z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umów, z tytułu czynów niedozwolonych, w tym od Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego)

- prawa spadkowego i spraw majątkowych osób fizycznych (sprawy o stwierdzenie nabycia spadku na podstawie ustawy lub testamentu, o ustalenie nieważności testamentu oraz stwierdzenia niegodności spadkobiercy)

- prawa pracy (nawiązanie, rozwiązanie lub zmiana stosunku pracy)

- prawa cudzoziemców (legalizacja pobytu cudzoziemców na terytorium RP, uzyskanie obywatelstwa)

- windykacji należności

- prawa lotniczego.

Kancelaria Prawnicza Polz i Polz radcowie prawni spółka partnerska

ul. Podwale 17/3

00-252 Warszawa

e-mail: ppolz@polzaw.pl, epolz@polzlaw.pl, biuro@polzlaw.pl

tel.: (+48) 22 622 54 70/72

www.polzlaw.pl

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama