REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Maciej Szulikowski

Radca Prawny

Kancelaria Prawna M. Szulikowski i Partnerzy funkcjonuje z powodzeniem od 2004 roku, specjalizując się w obsłudze przedsiębiorców polskich i zagranicznych, zarówno w kraju jak i za granicą, głównie z zakresu szeroko rozumianego prawa gospodarczego.

Zespół kancelarii tworzą ludzie ambitni, z wiedzą popartą bogatym i różnorodnym doświadczeniem, a przede wszystkim otwarci na potrzeby klienta indywidualnego.

Wychodząc naprzeciw potencjalnym Klientom, posługującym się na co dzień mediami elektronicznymi, oferujemy Państwu świadczenie usług prawnych przez Internet w ramach usługi Szulikowski online.

Unikalne podejście do każdego klienta - partnera kancelarii sprawiło, że zaufało nam wiele osób fizycznych i przedsiębiorstw.
Elastyczność i efektywność, dyskrecja oraz najwyższy standard świadczonych usług to zasady, które umacniają każde z działań podjętych przez prawników - doradców kancelarii.

Przyszłość naszych klientów budujemy wspólnie już dziś.

Zapewniamy obsługę klientów także w języku angielskim i niemieckim.

Zapraszamy na oficjalną stronę internetową kancelarii: www.szulikowski.pl

Poniżej przedstawiamy trzecią i zarazem ostatnią część publikacji, w której zamieściliśmy akty prawne, zajmujące końcowe miejsca w naszym rankingu.
W poniższej publikacji przedstawiamy kolejne akty prawne, jakie zakwalifikowaliśmy do naszego rankingu.

REKLAMA

Koniec roku to czas, kiedy podsumowujemy minione dwanaście miesięcy. W trzech kolejnych publikacjach przedstawimy Państwu ranking TOP 10. W rankingu tym znajdą się naszym zdaniem, najważniejsze nowelizacje dotychczas obowiązujących aktów prawnych oraz nowe akty prawne, które weszły w życie w mijającym roku. W poniższej publikacji zaprezentujemy pierwsze trzy akty prawne naszego rankingu.
Niniejsza publikacja stanowi podsumowanie najważniejszych zmian w polskich przepisach prawnych z zakresu prawa prasowego oraz prawa o zgromadzeniach, które weszły w życie w listopadzie 2012 r., a także ostatnio opublikowane orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego.

REKLAMA

Niniejsza publikacja stanowi podsumowanie najważniejszych zmian w polskich przepisach prawnych z zakresu organizacji i funkcjonowania spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz międzynarodowego postępowania karnego, które weszły w życie w październiku 2012 r., a także ostatnio opublikowane orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Sądu Najwyższego oraz Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.
Niniejsza publikacja stanowi podsumowanie najważniejszych zmian w polskich przepisach prawnych, które weszły w życie we wrześniu 2012 r., jak również ostatnio opublikowane orzecznictwo Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Niniejsza publikacja stanowi podsumowanie najważniejszych zmian w polskich przepisach prawnych, które weszły w życie w czerwcu 2012 r., jak również ostatnio opublikowane orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz Trybunału Konstytucyjnego.
Artykuł dotyczy opodatkowania przychodu, jaki uzyskał podatnik z odpłatnego zbycia mieszkania. Mieszkanie otrzymał w spadku od swojej babci. Istotną sprawą jest moment przyjęcia mieszkania w spadku.
Czy podatnik z uwagi na podjęcie decyzji o przeznaczeniu mieszkania na wynajem i w konsekwencji podpisanie umowy dzierżawy, jest zobowiązany do wycofania wniosku o zwrot VAT za materiały budowlane związane z wcześniejszymi pracami remontowymi w tym mieszkaniu?
Dnia 21 stycznia 2010 roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości (dalej „ETS”) po raz kolejny zajął się sprawą mającą bezpośredni związek z Polską i wydał wyrok w sprawie dotyczącej polskiej spółki i zajęcia jej środków finansowych przez niemiecki sąd, po orzeczeniu przez sąd polski jej upadłości.
Pomimo faktu, że dzieciom nie powinno się sprzedawać żadnych wartościowych rzeczy, bo taka transakcja z mocy prawa jest nieważna, trudno znaleźć sprzedawcę, który odmówiłby zawarcia umowy sprzedaży z dzieckiem. Sprzedawcy doskonale wiedzą, że dzieci i młodzież to coraz poważniejsza grupa konsumentów, która ma do wydania ok. 200 mln zł.
Jesteś zatrudniony u pracodawcy, który zaprzestał prowadzenia działalności? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytanie, pozytywna może okazać się dla Ciebie informacja, że nowelizacja ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy (dalej „nowelizacja”) zapewnia ochronę pracowników przed niewypłacalnymi pracodawcami poprzez umożliwienie wypłaty zaliczek na poczet świadczeń pracownikom zatrudnionym przez pracodawcę, który zaprzestał prowadzenia działalności gospodarczej przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy wydał indywidualną interpretację podatkową dotyczącą opodatkowania otrzymanego odszkodowania. Istotą interpretacji było rozstrzygnięcie zagadnienia, czy podatnik jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego z tytułu otrzymanego odszkodowania, uzyskanego w wyniku porozumienia między stronami.
Już w najbliższych wyborach prezydenckich - 2015, samorządowych do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - 2014 możliwe będzie oddanie głosu za pośrednictwem pełnomocnika. Głosowanie przez pełnomocnika to realizacja uprawnień gwarantowanych w Konstytucji.
W dniu 1 stycznia 2010 r. weszła w życie nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego, która wprowadza elektroniczne postępowanie upominawcze, które rozpoznawać będzie jedyny na całą Polskę – sąd w Lublinie.
W dniu 16 grudnia br. weszła w życie nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, która wydłużyła termin powiadomienia lokatora przez spółdzielnię o zmianie wysokości czynszu. Nowelizacja ustawy spółdzielczej jest konsekwencją wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
Sąd Najwyższy (dalej „SN”) w uchwale z dnia 4 września 2009 r. wyraził pogląd, iż wykreślenie spółki jawnej z rejestru przedsiębiorców nie wyłącza nadania tytułowi egzekucyjnemu wydanemu przeciwko spółce klauzuli wykonalności przeciwko wspólnikowi ponoszącemu odpowiedzialność za zobowiązania wymienione w tytule egzekucyjnym.
Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy wydał w październiku 2009 r. indywidualną interpretację podatkową dotyczącą opodatkowania otrzymanego odszkodowania. Istotą interpretacji było rozstrzygnięcie zagadnienia, czy podatnik jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego z tytułu otrzymanego odszkodowania, uzyskanego w wyniku porozumienia między stronami.
W dniu 7 stycznia 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie niektórych innych ustaw, która rozszerza możliwość sprzedaży w trybie bezprzetargowym lokali mieszkalnych i użytkowych, położonych w budynkach jednolokalowych, o ile sprzedaż nastąpi na rzecz osób, które są najemcami lub dzierżawcami.
W dniu 1 stycznia 2010 roku weszła w życie ustawa o izbach lekarskich z dnia 2 grudnia 2009 roku (Dz. U. Nr 219, poz. 1708). Akt dostosowuje polskie przepisy do wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który wskazał na konieczność przyznania stronom możliwości odwołania się od orzeczeń sądów lekarskich do sądu powszechnego oraz ulepszenia przepisów dotyczących postępowań przed organami izb lekarskich również z punktu widzenia ochrony praw ofiar błędów lekarskich (zwiększenie zakresu prawa do uczestniczenia w takich postępowaniach przez pokrzywdzonych, poprawa sprawności, szybkości i jawności postępowania z zakresu odpowiedzialności zawodowej).

REKLAMA