REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ulga dla krwiodawców

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ulga podatkowa dla krwiodawców 2024: czy honorowe oddanie krwi zmniejszy PIT, komu podatek zwróci urząd skarbowy

Honorowe oddanie krwi jest traktowane jako darowizna. O ile jednak darowiznę w formie pieniędzy łatwo jest odliczyć od dochodu przed opodatkowaniem w ramach „normalnej” ulgi na darowizny, o tyle z krwią lub osoczem jest problem – bo ile jest np. warta. Dlatego w przepisach podatkowych PIT w końcu uregulowano ściśle zasady odliczania honorowego oddawania krwi.

Oddanie krwi to ulga w PIT i dwa dni wolne. Co jeszcze można zyskać?

Oddanie krwi i jej składników jest prostym sposobem na uratowanie komuś zdrowia, a nawet życia. W Polsce co roku robi to około pół miliona osób. Oprócz oczywistego pożytku, jakim jest pomaganie innym, krwiodawstwo wiąże się z korzyściami dla samego dawcy, również tymi finansowymi, w rozliczeniu PIT. 

Ulga dla honorowych dawców krwi w podatku PIT. Najważniejsze informacje

Oddawanie krwi to nie tylko szlachetna i użyteczna społecznie czynność, która potencjalnie może kogoś uratować. To również podstawa do ulgi w podatku PIT. Co więcej, honorowi dawcy krwi mogą liczyć także na … dziewięć tabliczek czekolady.

Oddałeś krew - skorzystaj z ulgi

Podatnicy, którzy w 2008 roku oddali honorowo krew, mają prawo w zeznaniu rocznym skorzystać ze specjalnej ulgi na krew. Odliczeniu od dochodu podlega ekwiwalent za oddaną krew. Odliczenie nie może przekroczyć 6 proc. dochodu.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA