| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XL/297/14 Rady Gminy Urzędów

z dnia 3 czerwca 2014r.

w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie Gminy Urzędów

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 594 z późn. zm.) oraz art. 28 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 roku o ochronie przeciwpożarowej (t.j Dz. U. z 2009 r. nr 178 poz. 1380 z późn. zm.) - Rada Gminy Urzędów uchwala, co następuje:

§ 1.

Ustala się wysokość ekwiwalentu dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie Gminy Urzędów:

1) za każdą godzinę udziału w działaniach ratowniczych - 20

2) za każdą godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym - 10

§ 2.

Traci moc uchwała nr XXIII-203/2009 Rady Gminy Urzędów z dnia 30 stycznia 2009 roku w sprawie wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczących w działaniach ratowniczych lub szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Powiatową Straż Pożarną lub gminę oraz uchyla się uchwałę nr XXXIX/284/14 Rady Gminy Urzędów z dnia 25 kwietnia 2014 r. w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie Gminy Urzędów.

§ 3.

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Urzędów.

§ 4.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Urzędów


Marek Przywara

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Karol Siergiej

Radca prawny, wspólnik kancelarii obsługującej osoby fizyczne oraz przedsiębiorców i inne podmioty (w tym lecznicze). Przez pięć lat był zatrudniony jako specjalista w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Olsztynie. Specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeniach społecznych, prawie cywilnym a także prawie i postępowaniu administracyjnym (w szczególności problematyce legalizacji pobytu cudzoziemców na terenie RP). Autor licznych publikacji, doświadczony szkoleniowiec.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »