| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Obwieszczenie nr 1 Prezydenta Miasta Chorzów

z dnia 29 kwietnia 2011r.

w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Na podstawie art.44b ust.1 i art.44c ust.3 i 6 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2010r. Nr 214, poz.1407 z późn. zmianami) oraz § 9 ust.1 rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie organizacji oraz trybu działania wojewódzkich i powiatowych społecznych rad do spraw osób niepełnosprawnych z dnia 25 marca 2003 roku (Dz. U. Nr 62, poz. 560) podaje się do publicznej wiadomości, że

1. Działające na terenie miasta Chorzowa organizacje pozarządowe oraz fundacje mogą zgłaszać po jednym kandydacie na członka Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych, która zostanie powołana dla Miasta Chorzów.

2. Pisemne kandydatury na członków Rady należy składać w terminie do dnia 10 czerwca 2011 roku, na adres Urząd Miasta Chorzów – Wydział Zdrowia i Pomocy Społecznej, ul. Rynek 1, 41-500 Chorzów.

3. W terminie do 30 dni od dnia wskazanego powyżej spośród zgłoszonych kandydatów zostanie powołana 5-cio osobowa Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych, która będzie organem opiniodawczo – doradczym. Kadencja Rady będzie trwała 4 lata. Spośród swoich członków Rada wybierze na okres jednego roku przewodniczącego, wiceprzewodniczącego oraz sekretarza. Posiedzenia Rady będą się odbywały co najmniej raz na kwartał. Do jej zadań będzie należało:

- inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacja ich praw,

- opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ich ocena,

- opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Miasta pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Prezydent Miasta Chorzów


mgr inż. Andrzej Kotala

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Mazur

Kancelaria Prawa Pracy Wojciech Mazur

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »