| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 156/XVI/2011 Rady Gminy w Koszęcinie

z dnia 15 listopada 2011r.

w sprawie poboru w drodze inaksa opłaty targowej oraz ustalenia wynagrodzenia za inkaso

Na podstawie art.18 ust.2 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz.U. z 2001 nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), art.19 ust. 2 ustawy z dnia 12 stycznia 1991r. o podatkach i opłatach lokalnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2010r. nr 95 poz. 613 z późn. zm.) Rada Gminy w Koszęcinie uchwala, co następuje:

§ 1. Zarządza się pobór opłaty targowej w drodze inkasa na terenie gminy Koszęcin.

1. Inkasa opłaty targowej w sołectwach dokonywać będą inkasenci z terenu gminy Koszęcin w osobach: Pani Joanna Macioszek - z terenu sołectwa Strzebiń Pani Ilona Przybyła – z terenu sołectwa Sadów Pani Jolanta Fortuńska – z terenu sołectwa Rusinowice.

2. Inkasa opłaty targowej w miejscowości Koszęcin, sołectwa Cieszowa, sołectwa Wierzbie, sołectwa Piłka, sołectwa Brusiek w dni wolne od pracy dokonywać będą: Pan Roman Potempa, Pan Jan Glanc i Pan Henryk Kampa – za wynagrodzeniem jak w § 2.

3. Pobrane kwoty inkasent jest zobowiązany wpłacić na rachunek bankowy Urzędu Gminy najpóźniej w dniu następnym po ostatnim dniu, w którym zgodnie z przepisami powinna nastąpić wpłata zainkasowanych kwot.

§ 2. Ustala się stawki wynagrodzeń dla inkasentów w wysokości 15% od zebranych kwot, płatne w terminie do 15 dni od daty rozliczenia się z zainkasowanych kwot.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Koszęcin.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2012 roku.

Przewodniczący Rady Gminy


Michał Anioł

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Mazur

Kancelaria Prawa Pracy Wojciech Mazur

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »