| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXVI/258/12 Rady Miejskiej Cieszyna

z dnia 29 listopada 2012r.

w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty

Na podstawie art. 18 ust. 2   pkt 15, art. 40 ust. 1, art. 41 ust. 1   i art. 42 ustawy z   dnia 8   marca 1990 r. o   samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z   2001 r. Nr 142, poz. 1591 z   późn. zm.) oraz art. 6k ust.1 pkt 1   i ust. 3, w   związku z   art. 6j ust. 1   ustawy z   dnia 13 września 1996 r.o utrzymaniu czystości i   porządku w   gminach (tekst jednolity: Dz. U. z   2012 r. poz. 391) –   Rada Miejska Cieszyna postanawia  

§   1.  

Dokonać wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w   taki sposób, że w   przypadku nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki opłaty określonej w   § 2   niniejszej uchwały.  

§   2.  

Ustalić stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi z   nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy:  

1)   w wysokości 18,60 zł od osoby miesięcznie w   przypadku, kiedy odpady nie są zbierane i   odbierane w   sposób selektywny;  

2)   w wysokości 8,30 zł od osoby miesięcznie w   przypadku, kiedy odpady są zbierane i   odbierane w   sposób selektywny.  

§   3.  

Wykonanie uchwały powierzyć Burmistrzowi Miasta Cieszyna.  

§   4.  

Uchwała wchodzi w   życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, z   mocą obowiązującą od dnia 1   lipca 2013 r.  

 

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej  


mgr   Bolesław   Zemła

 

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Marek Jurkiewicz

General Manager serwisu infoPraca (Grupo Intercom).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »