| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-6(7)/2013/163/RZ Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 9 lipca 2013r.

o decyzji WCC/560-ZTO-F/163/W/OKA/2013/RZ zmieniającej koncesję na wytwarzanie ciepła udzielonej Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju

Dziś, na wniosek przedsiębiorcy – Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S. A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, została zmieniona koncesja na wytwarzanie ciepła udzielona temu przedsiębiorcy.

Decyzją z dnia 12 listopada 1998 r., nr WCC/560/163/U/OT-2/98/BM ze zmianami (ostatnia zmiana z dnia 30 listopada 2012 r., Nr WCC/560-ZTO-E/163/W/OKA/2012/RZ) Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił temu przedsiębiorcy koncesji na wytwarzanie ciepła na okres do dnia 30 czerwca 2024 r., określając przedmiot i zakres działalności objętej koncesją.

Pismem z dnia 22 kwietnia 2013 r. Koncesjonariusz wniósł o zmianę koncesji na wytwarzanie ciepła w punkcie 1 „PRZEDMIOT I ZAKRES DZIAŁALNOŚCI” w związku z likwidacją jednego kotła wodnego w kotłowni przy ul. Kubsza 28 w Wodzisławiu Śląskim. Moc zainstalowana ww. źródła ciepła wynosi obecnie 1,08 MW (trzy kotły wodne).

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pismo Koncesjonariusza o zmianę koncesji można uznać, na podstawie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego, za uzasadniony wniosek o zmianę ww. decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony. Natomiast stosownie do art. 41 ust. 1 ustawy – Prawo energetyczne Prezes Urzędu Regulacji Energetyki może zmienić warunki wydanej koncesji na wniosek przedsiębiorstwa energetycznego. W niniejszej sprawie spełnione są przesłanki określone w powołanych przepisach.

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
DYREKTOR
Południowego Oddziału Terenowego
Urzędu Regulacji Energetyki
z siedzibą w Katowicach


Marek Miśkiewicz

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Rzeszotarski

Business Development Manager & UC Specialist, Jabra

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »