| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 161/XXII/13 Rady Gminy Starcza

z dnia 13 sierpnia 2013r.

w sprawie zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego, obowiązkowego wymiaru godzin dla dyrektorów szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Starcza oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć pedagogów, psychologów i logopedów zatrudnionych w tych szkołach i przedszkolach

Na podstawie art.18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorzadzie gminnym (Dz. U. z 2013r., poz. 594) oraz art.42 ust. 6 i 7 pkt 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006r. Nr 97, poz. 674 z późn.zm.),

Rada Gminy uchwala,
co następuje:

§ 1. Dyrektorom szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Starcza obniża się tygodniowy, obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, zgodnie z poniższą tabelą:

Lp.

Stanowisko

Tygodniowy wymiar zajęć

1.

Dyrektor przedszkola liczącego do 5 oddziałów

10

2.

Dyrektor szkoły każdego typu liczącej:

a) do 6 oddziałów

10

b) powyżej 6 oddziałów

7

§ 2. Ustalić tygodniowy, obowiązkowy wymiar godzin zajęć dla pedagogów, psychologów i logopedów zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Starcza w wymiarze 20 godzin.

§ 3. Traci moc Uchwała Nr 42/VI/03 Rady Gminy Stracza z dnia 29.08.2003r. w sprawie zasad udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego, obowiązkowego wymiaru godzin dla dyrektorów szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Starcza oraz tygodniowego, obowiązkowego wymiaru zajęć pedagogów, psychologów i logopedów zatrudnionych w tych szkołach i przedszkolach.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, z mocą obowiązującą od 1 września 2013r.

Przewodnicząca Rady Gminy


mgr Ewa Jędrzejewska

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »