| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 161/XXII/13 Rady Gminy Starcza

z dnia 13 sierpnia 2013r.

w sprawie zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego, obowiązkowego wymiaru godzin dla dyrektorów szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Starcza oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć pedagogów, psychologów i logopedów zatrudnionych w tych szkołach i przedszkolach

Na podstawie art.18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorzadzie gminnym (Dz. U. z 2013r., poz. 594) oraz art.42 ust. 6 i 7 pkt 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006r. Nr 97, poz. 674 z późn.zm.),

Rada Gminy uchwala,
co następuje:

§ 1. Dyrektorom szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Starcza obniża się tygodniowy, obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, zgodnie z poniższą tabelą:

Lp.

Stanowisko

Tygodniowy wymiar zajęć

1.

Dyrektor przedszkola liczącego do 5 oddziałów

10

2.

Dyrektor szkoły każdego typu liczącej:

a) do 6 oddziałów

10

b) powyżej 6 oddziałów

7

§ 2. Ustalić tygodniowy, obowiązkowy wymiar godzin zajęć dla pedagogów, psychologów i logopedów zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Starcza w wymiarze 20 godzin.

§ 3. Traci moc Uchwała Nr 42/VI/03 Rady Gminy Stracza z dnia 29.08.2003r. w sprawie zasad udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego, obowiązkowego wymiaru godzin dla dyrektorów szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Starcza oraz tygodniowego, obowiązkowego wymiaru zajęć pedagogów, psychologów i logopedów zatrudnionych w tych szkołach i przedszkolach.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, z mocą obowiązującą od 1 września 2013r.

Przewodnicząca Rady Gminy


mgr Ewa Jędrzejewska

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »