| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXIV/298/13 Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim

z dnia 29 listopada 2013r.

w sprawie ustalenia i poboru opłaty targowej na terenie Gminy Miasteczko Śląskie

Na podstawie art.18 ust.2 pkt 8, art.40 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym /tekst jednolity Dz.U. z 2013 r. poz 594 z późn. zm./ art.15 iart. 19 pkt 1 lit.„a”, pkt 2,3 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych /tekst jednolity Dz.U. z 2010 r. Nr 95, poz. 613/, na wniosek Komisji Rozwoju, Infrastruktury, Przestrzeni i Środowiska.

Rada Miejska w Miasteczku Śląskim
u c h w a l a:

§ 1.

Ustalić dzienne stawki opłaty targowej przy sprzedaży:

1) z samochodu ciężarowego, platformy, przyczepy do handlu obwoźnego lub innego pojazdu o ładowności większej niż 1,5 T - 40,00 zł,

2) z samochodu dostawczego, platformy, przyczepy do handlu obwoźnego, wozu konnego lub innego pojazdu dostawczego - 25,00 zł,

3) z samochodu osobowego - 20,00 zł,

4) ze straganu rozbieralnego tj. nie pozostającego na targowisku w nocy:

a) zajmującego powierzchnię handlową do 2 m² - 12,00 zł,

b) zajmującego powierzchnię handlową od 2 m² do 5 m² - 16,00 zł,

c) za każdy następny m² powyżej 5 m² - 12,00 zł,

5) z ręki, kosza, wózka ręcznego, roweru itp. - 12,00 zł.

§ 2.

Pobór opłat odbywa się w drodze inkasa. Inkasenta oraz wysokość wynagrodzenia za inkaso określa odrębna Uchwała Rady Miejskiej.

§ 3.

Traci moc Uchwała Nr XXIII/197/12 Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim z dnia 30 listopada 2012 roku w sprawie ustalenia i poboru opłaty targowej na terenie Gminy Miasteczko Śląskie.

§ 4.

Uchwała wymaga opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego i na tablicach ogłoszeń.

§ 5.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego z mocą od 1 stycznia 2014 roku.

§ 6.

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta.

Przewodniczący Rady


mgr inż. Józef Myśliwczyk

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Cypel

absolwent pedagogiki (specjalizacja doradztwo zawodowe z coachingiem) oraz studiów podyplomowych z zarządzania personelem. Od 2011 roku aktywnie zajmuje się̨ coachingiem, który jest jego pasją. Ukończył Practitioner Coach Diploma, szkolenie certyfikowane przez Noble Manhattan Coaching, International Institute of Coaching and Mentoring oraz Institute of Leadership and Management. Dodatkowo ukończył Coaching Clinic® Licensing Program, szkolenie licencjonowane przez CoachU oraz International Coach Federation, tym samym stając się̨ licencjonowanym trenerem Coaching Clinic®, najbardziej kompleksowego na polskim rynku szkolenia rozwijającego umiejętności coachingowe menedżerów. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Coachingu i Rozwoju oraz Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Autor artykułów o tematyce coachingowej dla: czasopisma Personel i Zarządzanie oraz tekstów portali prnews.pl, hrnews.pl, architekcikariery.pl, a także autor komentarzy do czterech dylematów etycznych coacha w książce „Profesjonalny coaching zasady i dylematy etyczne w pracy coacha”. Jest również̇ jednym ze współautorów książki „Zastosowanie coachingu w polityce społecznej”. W 2015 r. przeprowadził pierwsze w Polsce badania naukowe nad skutecznością̨ e-coachingu w rozwoju osobistym ludzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »