| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 41.308.2013 Rady Miejskiej w Krzepicach

z dnia 18 grudnia 2013r.

w sprawie wprowadzenia zwolnień z podatku od nieruchomości

Na podstawie art.18 ust.2, pkt 8, art.40 ust.1, art.41 ust.1, art.42 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. z 2013r. poz. 594; ze zmianami) oraz art. 7 ust.3 ustawy z dnia 12 stycznia 1991r. o podatkach i opłatach lokalnych (tj. Dz.U.z 2010 r. Nr 95, poz. 613; ze zmianami) Rada Miejska w Krzepicach, uchwala:

§ 1. Zwalnia się z podatku od nieruchomości:

1. Budynki, grunty, budowle służące do zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w rozumieniu przepisów ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniem ściekow.

2. Budynki zajęte na potrzeby muzeów innych niż rejestrowe z wyłączeniem zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

3. Budynki, grunty, budowle służące działalności statutowej polegającej na wykonywaniu zadań niezawodowej ochrony przeciwpożarowej.

4. Budynki, grunty zajęte w zakresie działalności: - pomocy społecznej, terapii zajęciowej, - kultury i sztuki, - wypożyczania książek i czytelnictwa z wyłączeniem zajętych na potrzeby działalności gospodarczej.

5. Budynki, grunty i budowle zajęte na potrzeby składowisk odpadów zamkniętych w rozumieniu ustawy o odpadach.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Krzepic.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2014r.


Uzasadnienie

Uchwała dotyczy wprowadzenia zwolnień przedmiotowych w powyższych podatkach głównie w celu ograniczenia płacenia podatku dla gminy przez jej jednostki organizacyjne, z których żadna nie działa w celu osiągnięcia zysku.

Przewodniczący Rady Miejskiej


mgr Damian Pilarz

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »