| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr IV/46/2/2014 Sejmiku Województwa Śląskiego

z dnia 13 stycznia 2014r.

w sprawie zmiany uchwały Nr IV/31/7/2013 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 25 lutego 2013 roku w sprawie określania zasad wnoszenia wkładów, a także obejmowania, nabywania i zbywania udziałów i akcji przez Województwo Śląskie

§ 1. Zmienia się uchwałę Nr IV/31/7/2013 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 25 lutego 2013 roku w sprawie określania zasad wnoszenia wkładów, a także obejmowania, nabywania i zbywania udziałów i akcji przez Województwo Śląskie w następujący sposób:

1) § 4 uchwały otrzymuje brzmienie:

1. Województwo może zbywać udziały lub akcje posiadane w spółkach prawa handlowego.

2. Do zbycia udziałów lub akcji w spółkach, o których mowa w ust. 1, stosuje się przepisy działu IV ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji. Wyboru trybu zbycia udziałów lub akcji dokonuje Zarząd Województwa.

3. Przed zaoferowaniem do zbycia udziałów lub akcji Województwa Śląskiego Zarząd Województwa dokonuje lub zleca dokonanie analizy mającej na celu oszacowanie wartości przedsiębiorstwa spółki, w tym ustalenie sytuacji prawnej majątku spółki w zakresie zgodnym z ust. 4.

4. Zakres ustalenia sytuacji prawnej majątku spółki określa każdorazowo Zarząd Województwa, uwzględniając specyfikę spółki oraz poziom zaangażowania kapitałowego Województwa Śląskiego w spółce.

5. Sejmik Województwa Śląskiego może wyrazić zgodę na inny niż przewidziane w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji tryb zbywania udziałów lub akcji.

6. Sejmik Województwa Śląskiego może wyrazić zgodę na wniesienie udziałów lub akcji należących do Województwa Śląskiego do innej jednoosobowej spółki Województwa Śląskiego w zamian za objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym tej spółki.

7. Udziały lub akcje należące do Województwa Śląskiego mogą być zbywane w trybie innym niż określony w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r.
o komercjalizacji i prywatyzacji, bez obowiązku występowania o zgodę Sejmiku Województwa Śląskiego, jeżeli:

1) nabywca i cena są wskazane w umowie prywatyzacyjnej, a zbycie dotyczy udziałów lub akcji spółek, w których Województwo Śląskie posiada mniej niż 50 % kapitału zakładowego, lub

2) zbycie dotyczy udziałów lub akcji spółek, w których Województwo Śląskie posiada nie więcej niż 25 % kapitału zakładowego.

8. Udziały lub akcje w danej spółce, należące do Województwa Śląskiego jako jedynego udziałowca (akcjonariusza), mogą być zbywane na rzecz tej spółki, celem ich umorzenia. Postanowienia ust. 2-4 nie mają wówczas zastosowania, zaś obowiązek przedstawienia informacji niezbędnych dla umorzenia ciąży na spółce.;

2) § 5 uchwały otrzymuje brzmienie:

1. Do wykonywania czynności, o których mowa w § 4 ust. 1–4 i ust. 7 i 8, upoważnia się Zarząd Województwa, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Zbycie udziałów lub akcji powodujące wystąpienie Województwa ze spółki prawa handlowego, a także udziałów lub akcji, których wartość przekracza równowartość 500.000 euro wymaga zgody Sejmiku Województwa Śląskiego, wyrażonej w formie uchwały, z zastrzeżeniem § 4 ust. 7 i 8..

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Województwa.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego


Andrzej Gościniak

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »