| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Biura rachunkowe > Prowadzę biuro rachunkowe > Konkurs "Księgowy Roku 2009" rozstrzygnięty

Konkurs "Księgowy Roku 2009" rozstrzygnięty

W sobotę 5 grudnia rozstrzygnięto XI edycję konkursu Księgowy Roku 2009 organizowanego przez INFOR PL, Sage oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Tytuł Księgowego Roku 2009 przypadł Magdalenie Czyżkowskiej z Siechnic w województwie dolnośląskim.

Od 10 sierpnia 2014 r. każdy zainteresowany, który ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz spełni wymóg niekaralności, a także posiada polisę OC może prowadzić działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Tym samym posiadanie certyfikatu księgowego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nie jest już wymagane. Zobacz: Zmiany w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych

Magdalena Czyżkowska jest księgową w firmie TIM SA (branża – handel, produkcja) w miejscowości Siechnice. Oprócz prestiżowego tytułu, laureatka zdobyła główną nagrodę wynoszącą 28 000 zł.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Katarzyna Kusa z Włoszczowej w województwie świętokrzyskim, a trzecie miejsce przypadło Joannie Bakalarczyk z Ozorkowa w województwie łódzkim. Ponadto jury wyróżniło Annę Szczygieł z Rzeszowa.

Laureatką studenckiej edycji konkursu Księgowy Roku 2009 została Daria Przybylska z Zabrza, studentka Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach.

Konkurs Księgowy Roku skierowany jest do osób odpowiedzialnych za strategiczne decyzje i budżety firmowe - dyrektorów finansowych, głównych księgowych i samodzielnych księgowych zatrudnionych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Konkurs przewiduje udział zarówno praktyków zawodu, jak i studentów zdobywających dopiero wiedzę z tego zakresu i jest wobec powyższego podzielony na dwie kategorie. Stałym celem konkursu jest budowanie wizerunku polskich księgowych jako nowoczesnych menedżerów, doskonale wykształconych specjalistów, potrafiących odnaleźć się w trudnych biznesowych sytuacjach oraz przygotowywanie młodych kadr do wykonywania tego zawodu na najwyższym poziomie.

Polecamy: Instrukcja obsługi klienta biura rachunkowego

W tym roku - dzięki ścisłej współpracy z zespołem ds. certyfikacji przy Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce - najlepsi uczestnicy konkursu zyskali możliwość przybliżenia się do zdobycia certyfikatu na dyplomowanego księgowego wydawanego przez SKwP. Studenci zaś, dzięki uczestnictwu w konkursie, mieli możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Co roku do konkursu przystępuje kilka tysięcy uczestników (w ostatnich latach ponad 6 tys.), pragnących zdobyć tytuł „najlepszego z najlepszych”. Ponad połowa z nich to kadra wyższego szczebla małych i średnich przedsiębiorstw (np. dyrektorzy finansowi, główni księgowi) oraz właściciele biur rachunkowych. Dużą część stanowią również samodzielni księgowi.

Polecamy: Odpowiedzialność biur rachunkowych

Więcej na stronie internetowej: www.ksiegowyroku.pl

Polecamy artykuły

Aktualizacja: 29.09.2011

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Konkurs "Księgowy Roku 2009" rozstrzygnięty
Konkurs "Księgowy Roku 2009" rozstrzygnięty

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia

reklama

POLECANE

reklama

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »