reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXIII/325/2013 Rady Gminy Gietrzwałd

z dnia 28 maja 2013r.

w sprawie określenia rodzajów dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania odpadów oraz wysokości cen za te usługi

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 i art. 40 ust. 1 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami) oraz art. 6r ust. 4 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późniejszymi zmianami) Rada Gminy Gietrzwałd uchwala, co następuje:

§ 1. Określa się następujące rodzaje usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za opłatę dodatkową ponoszoną przez właściciela nieruchomości:

1. odbiór odpadów komunalnych nieselektywnie zebranych,

2. odbiór odpadów komunalnych selektywnie zebranych.

§ 2. Ustala się następujące stawki opłat za usługi dodatkowe świadczone przez gminę, wymienione w § 1 w zakresie odbierania odpadów komunalnych:

1. odbiór 1 pojemnika o pojemności 120l odpadów nieselektywnie zebranych - 25,00 zł

2. odbiór 1 pojemnika o pojemności 120l odpadów selektywnie zebranych - 17,00 zł§3.W przypadku zwiększonych ilości odpadów komunalnych zmieszanych, mogą być uży-wane dodatkowe pojemniki, z których odpady będą usuwane za dodatkową opłatą, na pisemny wniosek właściciela nieruchomości.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Gietrzwałd.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego i wchodzi w życie 1 lipca 2013r.

Przewodniczący Rady


Marek Nowogrodzki

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe, podatkowe i prawne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama