reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr VII/27/15 Rady Gminy Orchowo

z dnia 26 marca 2015r.

w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od nieruchomości niezamieszkałych, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe jedynie przez część roku

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2013r., poz. 594 z późn. zm.) oraz
art.6j ust. 3b i 3c ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( tekst jednolity Dz. U. z 2013r., poz. 1399 z późn. zm.) Rada Gminy Orchowo uchwala, co następuje:

§ 1. 1. Na terenie Gminy Orchowo za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub na innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno wypoczynkowe jedynie przez część roku, ustala się ryczałtową stawkę opłaty jeżeli odpady zbierane są w sposób selektywny w następującej wysokości:

1) 120,00 zł. - opłata ryczałtowa od każdej nieruchomości, na której znajdują się domki letniskowe lub na innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno wypoczynkowe.

2. Ustala się wyższą stawkę o której mowa w ust.1 jeżeli odpady nie są zbierane
w sposób selektywny w następującej wysokości:

1) 240,00 zł. - opłata ryczałtowa od każdej nieruchomości, na której znajdują się domki letniskowe lub na innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno wypoczynkowe.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Orchowo.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego i podlega podaniu do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama