reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 16(IV)2010 Rady Gminy Poraj

z dnia 29 grudnia 2010r.

w sprawie szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej organizacji oraz programu współpracy

Na podstawie art. 18 ust. 2, ust. 1 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (j.t. Dz.U.Nr 142, poz. 1591z późn. zm.) oraz art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U.Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) Rada Gminy Poraj u c h w a l a, co następuje:

§ 1. 1. Konsultacje z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji będą prowadzone w następujących formach:

1)otwartego spotkania z przedstawicielami organizacji i podmiotami, na którym przedstawiany będzie projekt aktu prawnego lub

2)udostępnienia projektu aktu prawnego na stronie internetowej Gminy, w Biuletynie Informacji Publicznej, o czym Urząd Gminy zawiadomi organizacje pożytku publicznego.

2. O wyborze formy konsultacji decyduje Wójt Gminy Poraj.

3. W przypadku konsultacji w formie bezpośrednich spotkań wysyła się powiadomienie poczta tradycyjną w terminie 7 dni przed wyznaczona datą spotkania. Informacja powinna zawierać termin, miejsce i przedmiot konsultacji.

§ 2. Uwagi i opinie w sprawie przedstawionych projektów należy składać w terminie 14 dni od dnia otrzymania projektu uchwały na obowiązującym formularzu.

§ 3. Wzór formularza określi Wójt Gminy Poraj w drodze Zarządzenia.

§ 4. Konsultacje mają charakter opiniodawczy, a ich wyniki nie są wiążące.

§ 5. Wyniki konsultacji będą podane do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie ich na stronie internetowej Urzędu i na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy.

§ 6. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Poraj.

§ 7. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodnicząca Rady Gminy


Katarzyna Kaźmierczak

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak

Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama