REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowoczesny księgowy w dobie cyfryzacji – konferencja 8-9 października w Warszawie

REKLAMA

Zmiany w podatkach i nieuchronna cyfryzacja biur rachunkowych

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych zaprasza na konferencję z udziałem m. in. przedstawicieli Ministerstwa Finansów, doradców podatkowych i banków.

REKLAMA

Jesteśmy zalewani olbrzymią ilością informacji, wiele z nich jest nieprawdziwych, a część już dawno się zdezaktualizowała. Każdy zabiega o naszą uwagę w internecie, używając specjalistycznych metod i  krzykliwych tytułów. Bardzo trudno jest nam dotrzeć do wiarygodnych danych i ich prawdziwego źródła. Do niedawna aktualności dotyczące zmian w przepisach czy też nowych rozwiązaniach były komunikowane w kilku branżowych pismach i portalach. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie policzyć, jak dużo jest miejsc, w których się je publikuje. Często głównym źródłem wiedzy są dla nas fora i grupy księgowe. Pokazuje to, jak olbrzymia jest potrzeba konsultacji, rozmów i możliwość wymiany praktycznych doświadczeń.

REKLAMA

REKLAMA

Obecnie czekamy na informację dotyczącą szczegółów związanych z uruchomieniem przez Ministerstwo Finansów systemu do e-faktur. System początkowo miał był dostępny od października 2021 roku. Dziś wiemy, że będzie to styczeń 2022roku. Każdy z księgowych chciałby przygotować się do tych szczególnie ważnych zmian, ponieważ to w ich rękach pozostanie przeszkolenie Klientów. Niestety dostępne na dziś dane dotyczące KSeF są bardzo ograniczone. Dodatkowo czeka nas kolejna zmiana w podatkach, komunikowana pod hasłem „Polski Ład”. Wprowadzenie nowych przepisów na pewno spowoduje rewolucję w księgowości oraz w biznesie.

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych przygotowała specjalny cykl szkoleniowy. Już w dniach 8-9 października w Warszawie organizujemy specjalną konferencję poświęconą zarówno zmianom w przepisach, jak i zmianom na rynku usług księgowych. Udział w tym wydarzeniu to niemal obowiązek każdego z właścicieli biur rachunkowych. Podczas konferencji z najlepszego źródła dowiemy się jak będzie wyglądał system do e-faktur, zaprezentuje go przedstawiciel Ministerstwa Finansów. Poza omówieniem zasad funkcjonowania będzie czas na dyskusje i pokazanie praktycznych aspektów wdrożenia nowego rozwiązania. Poświęcimy też czas na omówienie jak podobne systemy działają w innych krajach i dowiemy się, jakie problemy pojawiły się podczas ich wprowadzania. Drugim ważnym tematem poświęconym konferencji będzie kwestia planowanych zmian w ramach tak zwanego „Polskiego Ładu”. Grupa ekspertów - doradców podatkowych - przedstawi to zagadnienie omawiając praktyczny aspekt propozycji rządu. Przewidzieliśmy również szeroki panel dyskusyjny dotyczący tego tematu.

Czas pandemii znacznie zmniejszył liczbę szkoleń stacjonarnych. W ich miejsce powstało wiele tanich szkoleń  zdalnych, które często polegają na wygłoszeniu monologu przez prowadzącego, bez angażowania uczestników i bez wsparcia ich w rozwiązaniu problemów, z jakimi się mierzą. Organizując konferencję wychodzimy naprzeciw potrzebom rynku na którym brakuje też profesjonalnych, dobrze zorganizowanych szkoleń stacjonarnych. Liczymy, że inicjatywa sieci OSCBR pozwoli uczestnikom zdobyć wartościową wiedzę merytoryczną i oraz pokaże praktyczne możliwości rozwoju biura rachunkowego.

Dodatkowym bonusem, jaki otrzymają uczestnicy konferencji, będzie możliwość zapoznania się z rozwiązaniami optymalizacji pracy biura rachunkowego. Eksperci rynkowi przedstawią wypracowane przez lata metody efektywniejszej pracy oraz sposoby jej organizacji w biurze rachunkowym. W kuluarach konferencji będzie można wymienić się własnymi doświadczeniami, a dzięki temu wzmocnić konkurencyjność naszego biura rachunkowego.

Link do strony:

https://www.oscbr.pl/?fbclid=IwAR3r1fGt38kt0sGFEzB66KuOd_zJXPH8mIDqPqtO5aBMBpTPt8yWZhTq_3Q

Strona konferencji:

https://www.oscbr.pl/konferencja

Strona zapisów:

https://oscbr.pl/formularz1

Agenda:

https://www.oscbr.pl/lib/qbydwi/sopot-konferencja-v13-kskdww92.pdf

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Biura rachunkowe
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Najnowocześniejsze narzędzia i mnóstwo fachowej wiedzy już 26-27 października podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych!

  Dwa dni szkoleń, warsztatów i porad ekspertów oraz praktyków z zakresu rachunkowości i księgowości czeka wszystkich odwiedzających czwartą edycję MKBR w Targach Kielce. Nie zabraknie tematów związanych z Krajowym Systemem e-Faktur oraz prezentacji najnowszego oprogramowania wykorzystywanego w biurach rachunkowo-księgowych. Patronem medialnym Kongresu jest Infor.

  Siedziba biura rachunkowego. Jak wybrać, jak urządzić, co jest ważne? Własny lokal czy wynajęty?

  Otwierając biuro rachunkowe ponad ćwierć wieku temu nie zastanawiałam się wcale nad jego umiejscowieniem. Wyszłam z założenia, że przedsiębiorcy w zasadzie pracują i mieszkają wszędzie, więc zawsze komuś będzie blisko. To były czasy wyłącznie pracy stacjonarnej z papierowymi dokumentami, nikt nawet nie pomyślał, że może być inaczej. 

  Jakie błędy księgowi popełniają najczęściej? Czy można się od nich ubezpieczyć?

  Błędy kosztują księgowych coraz więcej – od 1 lipca 2023 r. maksymalna grzywna za wykroczenia skarbowa wzrosła do 72 tys. zł. Grzywny i mandaty karne nie zamykają listy finansowych konsekwencji pomyłek w pracy – zaliczają się do nich również m.in. roszczenia klientów i koszty postępowań karnych, karno-skarbowych i administracyjnych. Do najczęstszych błędów pracowników i właścicieli biur rachunkowych należą m.in. utrata dofinansowania z PFRON oraz uchybienia w zgłoszeniach VAT i rocznych deklaracjach PIT – podaje Leadenhall Insurance. Finansową odpowiedzialność za błędy i uchybienia w obsłudze klientów może przejąć na siebie ubezpieczyciel w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) zawodowej.

  Księgowa pilnie poszukiwana. Outsourcing usług księgowo-finansowych

  Znacząco wzrosła liczba firm, które poszukują księgowych i specjalistów do spraw rachunkowości. Najnowsze dane Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wskazują, że na 50 największych portalach rekrutacyjnych w Polsce pracodawcy opublikowali 308,5 tys. nowych ofert pracy, co stanowi wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca o ponad 14 proc. (Dane z maja 2023. Wzrost miesiąc do miesiąca). Jeden z najwyższych wzrostów notują ogłoszenia w obszarze księgowości i specjalistów do spraw rachunkowości. Rok do roku to aż 43 proc. Nie dziwi fakt, że coraz więcej polskich firm korzysta z outsourcingu księgowego. 

  REKLAMA

  Zmiany w KSeF 2023. Co nowego dla dużych firm od 1 września?

  Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia dotyczącego Krajowego Systemu e-Faktur. Zmiany przepisów pozwolą na przyznawanie ograniczonych uprawnień w KSeF dla dużych struktur podmiotów posiadających różne oddziały lub wyodrębnione jednostki wewnętrzne. Eksperci z Exorigo-Upos wyjaśniają, co to oznacza dla przedsiębiorców i jak powinni w tej kwestii działać.

  Obowiązkowy KSeF od lipca 2024 r. Czy przedsiębiorcy będą mieli czas na przetestowanie systemu?

  Korzyści podatkowe, ale i sporo obaw o to, jak ten system będzie wdrażany i czy nie będzie  komplikacji więcej niż korzyści. Obowiązek e-fakturowania wchodzi w życie w lipcu 2024, a w styczniu 2025 obejmie sektor MŚP zwolniony z VAT. Zmiany są oceniane przez przedsiębiorców pozytywnie, ale nie brakuje obaw natury technicznej. 

  Najczęstsze błędy przy wdrożeniu KSeF w biurze rachunkowym

  Wdrożenie systemu KSeF w biurze rachunkowym może napotkać różne wyzwania. Jakie błędy pojawiają się najczęściej?

  Chcesz być w centrum księgowości w Polsce? Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych już 26-27 października w Targach Kielce!

  Dwa dni wypełnione szkoleniami i warsztatami z praktykami z zakresu rachunkowości i księgowości. Mnóstwo fachowej wiedzy i przegląd najnowocześniejszych narzędzi wspomagających i usprawniających pracę księgowych oraz udział przedsiębiorców zainteresowanych usługami. Tak w wielkim skrócie będzie wyglądał tegoroczny Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych.

  REKLAMA

  Wdrożenie KSeF – co powinien zrobić księgowy lub biuro rachunkowe a co przedsiębiorca

  Od 1 lipca 2024 roku Krajowy System e-Faktur (KSeF) będzie obowiązkowy dla wszystkich podatników. Jaka jest w procesie wdrażania obowiązkowego modelu KSeF rola przedsiębiorców, a jaka biur rachunkowych (księgowych)? 

  Jak skarbówka wybiera podatników do kontroli skarbowej? 90% skuteczności. Analiza ryzyka i narzędzia analityczne

  Ministerstwo Finansów informuje, że wybieranie przez organy Krajowej Administracji Skarbowej podatników (tzw. "typowanie") do kontroli skarbowych opiera się na analizie ryzyka z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi analitycznych. KAS rozpoczynając kontrole dba o to, by były one precyzyjnie kierowane tam, gdzie stwierdzono ryzyko poważnych nieprawidłowości. Obecnie skuteczność tych kontroli wynosi ponad 90 procent.

  REKLAMA