REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Marta Pawłowska

Prawnik, redaktor specjalizujący się w tematyce kadrowej, płacowej oraz prawie oświatowym.

Na jakie świadczenia może liczyć ojciec zajmujący się dzieckiem? Czy może korzystać z takich świadczeń jak matka?  
Podwyżki dla pracowników urzędu miasta i podległych mu jednostek w 2024 r. staną się faktem. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek złożył taką obietnicę podczas sesji rady miasta.

REKLAMA

Czy pielęgniarki i diagności laboratoryjni dostaną podwyżki w nadchodzącym roku? Zdaniem marszałka Sejmu szanse są ogromne. 
Sejm w najbliższy wtorek, czyli 28 listopada 2023 r. zajmie się zakazem handlu w Wigilię. Tak wynika z harmonogramu Sejmu zamieszczonego na stronie internetowej. Kiedy zrobimy zakupy na Wigilię?

REKLAMA

WSA stwierdził, że „skoro przedmiotowa uchwała stanowi akt prawa miejscowego, to powinna być opublikowana w wojewódzkim dzienniku urzędowym”. Mowa oczywiście o uchwale dotyczącej diet radnych. Czy gminy przestaną mieć wątpliwości? 
Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu maturalnego oraz w sprawie egzaminu maturalnego w Dzienniku Ustaw. Można zapoznać się już z jednolitymi tekstami aktów prawnych dotyczących matur w 2024 r. 
Minister Rodziny i Polityki Społecznej zapowiedziała, że program "Po pierwsze rodzina" będzie kontynuowany w 2024 r.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że tylko do 1 stycznia 2024 r. płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych za okres od stycznia 1999 r. do grudnia 2021 r. Natomiast za okres od stycznia 2022 r. w ciągu 5 lat od terminu płatności składek za dany miesiąc.
Politycy zapewniają, że nie będzie rewolucji w oświacie. Krystyny Szumilas z KO zapowiedziała, że nie będzie powrotu do sześciolatków oraz nie będzie powrotu do gimnazjów.
Wyższe wynagrodzenia dla pielęgniarek w 2024 r. mogą stać się faktem. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział, że w przyszłą środę Izba zajmie się projektem nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.
Czy nauczyciele otrzymają 20 procentowe podwyżki w 2024 r.? Kiedy zmiany w Karcie Nauczyciela? 
Rząd zaproponował zmiany w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Prawo do emerytury uzależnione od stażu a nie od wieku. Sprawdź szczegóły. 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o skrócenie czasu na przekazywanie korekt dokumentów rozliczeniowych. Masz czas tylko do 1 stycznia 2024 r.
Na stronach rcl opublikowano projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Jak można przeczytać w projekcie asystenci rodziny otrzymają 400 zł dodatku i dodatkowy urlop wypoczynkowy. 
Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed zapowiedział podwyżki dla jednej z grup pracowników. Okazuje się, że projekt jest już przygotowany. Dla kogo podwyżki? 
Co ze szczepieniami przeciw COVID-19 w sezonie 2023/2024? Trzem grupom zaleca się przyjęcie szczepionki. 
Rozporządzenie w sprawie wysokości dopłat do składek z tytułu ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2024 r. przyjęte przez RM. Sprawdź szczegóły!
1 226 985 zł łącznie na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych w 2023 r. Dla kogo?  Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński zaakceptował listę uprawnionych do otrzymania dofinansowania w 2023 roku.
Rząd przyjął rozwiązania chroniące odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła w 2024 r. Ile zapłaci odbiorca energii elektrycznej w 2024 r.? Czego się spodziewać? 
Możesz otrzymać nawet 900 zł na wypoczynek zimowy w 2024 r. Pieniądze przeznaczone są dla dzieci urodzonych od 01 stycznia 2008 roku do 31 grudnia 2019 roku. Sprawdź jakie warunki trzeba spełnić. O szczegółach poinformowała Fundacja „Szansa dla Gmin”.

REKLAMA