Kategorie

Kopeć & Zaborowski

Dołącz do grona ekspertów
Kopeć & Zaborowski

Kopeć & Zaborowski (KKZ) to jedna z wiodących firm na polskim rynku prawniczym, specjalizująca się w sprawach z zakresu prawa karnego, gospodarczego, prasowego, ochrony dóbr osobistych a także z zakresu prawa pracy. Innym aspektem działalności KKZ jest przeprowadzanie na zlecenie podmiotów gospodarczych profesjonalnych audytów śledczych związanych z wykrywaniem nadużyć wewnątrz firm, a także mającymi na celu racjonalizację wydatków.

Kopeć & Zaborowski (KKZ) jest jedną z wiodących firmna polskim rynku prawniczym, która specjalizuje sięw sprawach z zakresu prawa karnego, gospodarczego,prasowego, ochrony dóbr osobistych a także z zakresu prawa pracy.Dodatkowo KKZ przeprowadza na zlecenie podmiotów gospodarczych profesjonalne audyty śledcze związane z wykrywaniem nadużyć wewnątrz firm, a także mające na celu racjonalizację wydatków.

Wśród naszych Klientów są zarówno największe polskie firmy prywatne i państwowe, jak też znani polscy przedstawiciele biznesu, dziennikarze i politycy.

Misją kancelarii jest odważne niesienie pomocy prawnej, która przyczyni się do sukcesów naszych Klientów. Naszymi dwoma podstawowymi filarami działalności są: profesjonalna obsługa Klienta za rozsądną cenę oraz szukanie niestandardowych rozwiązań prawnych dla biznesu w oparciu o nasz wyjątkowy Zespół ekspertów, których łączy ten sam cel. Współdziałamy na rzecz Klientów, w imię wyznawanych przez nas wartości jakimi są niesienie pomocy, uczciwość, profesjonalizm, współpraca-atmosfera, odpowiedzialność, pasja i efektywność.

W styczniu 2018 roku kancelaria znalazła się w gronie finalistów prestiżowego konkursu “The Lawyer European Awards 2018” organizowanego przez renomowany brytyjski magazyn “THE LAWYER” w kategorii Law firm of the year: Poland.

Kancelaria zatrudnia aktualnie 30 prawników, najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Obsługujemy Klientów w j. angielski, włoskim, hiszpańskim i niemieckim. Kopeć & Zaborowski to doświadczenie i ekspercka wiedza.

OBSZARY PRAKTYKI:

/ prawo prasowe
/ ochrona dóbr osobistych
/ prawo karne, w tym prawo karne gospodarcze
/ postępowania sporne
/ audyty śledcze
/ prawo pracy
/ prawo spółek i transakcji
/ nieruchomości i inwestycje
/ prawo sportowe

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pozostałymi informacjami na temat Kancelarii: www.kkz.com.pl

KONTAKT:

Kopeć Zaborowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p.

ul. Hoża 59a lok. 1B

00-681 Warszawa

tel.: +48 22 501 56 10

fax.: +48 22 501 56 29

e-mail: sekretariat@kkz.com.pl

AUTORZY:

Adrian Piórkowski - Prawnik, Kopeć Zaborowski Adwokaci i Radcowie Prawni Sp.p

Ukończył kierunek Prawo na WPiA Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2014–2017 zajmował się obsługą korporacyjną spółek z Grupy Kapitałowej Cyfrowy Polsat S.A. Posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi spółek handlowych. Zajmuje się również ochroną własności intelektualnej, prawami autorskimi i prawem sportowym. Jest członkiem stowarzyszenia Alternatywny Klub Sportowy „ZŁY” – pierwszego demokratycznego klubu sportowego stolicy. Interesuje się piłką nożną, tenisem i podróżami po Skandynawii. W kancelarii Kopeć & Zaborowski zajmuje się prawem spółek i transakcji.

Aplikant adwokacki Paulina Grunt - Aplikant adwokacki w kancelarii Kopeć Zaborowski Adwokaci i Radcowie Prawni Sp.p

Uczelni Łazarskiego w Warszawie, obecnie aplikantka aplikacji adwokackiej w ORA w Warszawie. Zdobywa doświadczenie w zakresie postępowań sądowych, w szczególności w obszarze prawa cywilnego. Specjalizuje się w sprawach dotyczących ochrony dóbr osobistych oraz prawa prasowego. Brała udział w prowadzeniu spraw sądowych dot. kredytów frankowych. Posiada także doświadczenie w obsłudze korporacyjnej spółek, zdobyte dzięki pracy dla jednego z największych wydawców prasy w Polsce.

Co to jest umowa inwestycyjna? Jakie powinna zawierać zapisy? Co to jest klauzula lock-up w umowie inwestycyjnej?
Czynność prawna w formie elektronicznej oraz złożenie oświadczenia woli w formie elektronicznej zazwyczaj kojarzy się z wypełnieniem interaktywnego formularza on-line.
Siedziba spółki to nie to samo co adres spółki, a często te pojęcia są ze sobą mylone. Między adresem a siedzibą spółki występują istotne różnice, co widać zwłaszcza w sytuacji zmiany adresu lub siedziby spółki.
Nadzór nad jednostkami samorządu terytorialnego to bardzo ważna kwestia z punktu widzenia obywatela. Kto sprawuje nadzór nad samorządem? Czy może to robić obywatel?
Od stycznia 2019 roku weszło w życie kilka bardzo ważnych zmian w prawie pracy. Najważniejsze z nich to wprowadzenie pracowniczych planów kapitałowych, sposób wypłaty wynagrodzeń pracownikom, zmiany dotyczące dokumentacji pracowniczej oraz zwolnień lekarskich. Przeczytaj i sprawdź, co dokładnie się zmieniło.
Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) weszła w życie w dniu 1 stycznia 2019 r. Celem istnienia PPK jest systematyczne gromadzenie oszczędności przez uczestnika PPK i ich wypłata po osiągnięciu przez niego 60 roku życia. Osoby zatrudnione w wieku 18 - 55 lat będą miały obowiązek zawarcia umowy o prowadzenie PPK.
W dniu 25 listopada 2018 r. weszła w życie ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Ustawa ta wprowadza szereg nowych rozwiązań regulujących zasady tymczasowego zarządzania przedsiębiorstwem po śmierci przedsiębiorcy, który we własnym imieniu wykonywał działalność gospodarczą (na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) oraz kontynuowania działalności gospodarczej z wykorzystaniem tego przedsiębiorstwa, również w spółce cywilnej. Jakie zmiany wprowadziła ustawa o zarządzie sukcesyjnym w prawie cywilnym, handlowym, podatkowym, administracyjnym i prawie pracy?
Od 1 stycznia 2019 roku użytkowanie wieczyste automatycznie przekształci się we własność gruntu. Obowiązek opłat rocznych nadal będzie jednak obowiązywał, przy czym nie będzie to już opłata za użytkowanie wieczyste, a należność za nabycie prawa własności, tzw. opłata przekształceniowa, dotyczyć będzie tylko tych, którzy nie skorzystają z możliwości wniesienia opłaty jednorazowej.