REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Wydawnictwo GASKOR

Profesjonalne publikacje z zakresu prawa i biznesu

Wydawnictwo Gaskor Sp. z o. o. zostało założone przez ludzi, którzy przez lata współtworzyli największe polskie firmy wydawnicze specjalizujące się w dostarczaniu profesjonalnej informacji prawniczej i biznesowej.

Wydajemy, książki zarówno w klasycznych papierowych wersjach, jak i udostępniamy je w naszych elektronicznych serwisach.

Nasze publikacje kierujemy zarówno do prawników, czy innych profesjonalistów zawodowo związanych z tematyką prawa, jak też innych osób, które z różnych powodów potrzebują fachowej prawniczej wiedzy.

Wydawnictwo Gaskor Sp. z o.o.
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław

tel.: +48 71 794 52 84
fax.: +48 71 707 12 94

www.gaskor.pl

Zatwierdzenie ugody następuje w formie postanowienia. Ugoda staje się wykonalna z dniem, w którym postanowienie o jej zatwierdzeniu stało się ostateczne.
Ugoda podlega zatwierdzeniu przez organ, przed którym ugodę ją zawarto, w terminie siedmiu dni. Poniżej przedstawiamy przykłady ugody administracyjnej.

REKLAMA

Ugodę sporządza się w formie pisemnej. Ostateczny kształt ugody zależy od woli stron.
Ugoda administracyjna stanowi alternatywną względem decyzji administracyjnej formę załatwiania spraw administracyjnych. Organ ma obowiązek dążenia do ugodowego załatwienia sprawy.

REKLAMA

Podstawowym dokumentem stwierdzającym okres niezdolności do pracy jest zwolnienie lekarskie (ZUS ZLA ). Przepisy precyzują, jakim wymaganiom powinno odpowiadać prawidłowo wystawione zwolnienie.
Zasiłek macierzyński jest świadczeniem przysługującym z tytułu: urodzenia dziecka, przyjęcia dziecka na wychowanie oraz przyjęcia dziecka na wychowanie w ramach rodziny zastępczej.
Zasiłek opiekuńczy przysługuje osobom, które z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad członkiem rodziny, są zwolnione od wykonywania zawodu. Co z zasiłkiem w przypadku pracy zmianowej? W jaki sposób przyznawane jest świadczenie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym poradniku.

REKLAMA