REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Anna Wieczorek

Adwokat, autorka bloga DEWELOPERSKI.com

Specjalista prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa nieruchomości.

Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Autorka bloga deweloperski.com Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp.k.

Termin rozstrzygnięcia sądu wynika z ustaw: prawo upadłościowe i prawo restrukturyzacyjne. Dlaczego zatem czekamy dłużej? Czy istnieje sposób na skrócenie czasu oczekiwania?
Czy notariusz może odmówić dokonania czynności notarialnej w sytuacji, kiedy jest ona sprzeczna z prawem? Co zrobić w sytuacji, kiedy notariusz podczas zawierania umowy deweloperskiej, odmawia poświadczenia umowy twierdząc, że projekt budowlany jest niezgodny z przepisami powołując się na rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r., poz. 462 z późn. zmianami).

REKLAMA

Przymusowa sprzedaż lokalu stanowiącego odrębną nieruchomość (licytacyjna sprzedaż lokalu) to jeden ze sposobów dochodzenia zaległych opłat przez Wspólnoty Mieszkaniowe. Czy zawsze warto prowadzić postępowanie o nakazanie sprzedaży lokalu w trybie art. 16 ustawy o własności lokali?
Internetowy dostęp do ksiąg wieczystych możliwy jest od 1 lipca 2014 roku na gruncie nowelizacji ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Nowe przepisy w znaczący sposób ułatwiają dostęp do ksiąg wieczystych.

REKLAMA

Zmiana umowy deweloperskiej nie jest konieczna w sytuacji, gdy załączniki do umowy nie są ponumerowane. Brak numeracji załączników nie wpływa na zmianę treści umowy deweloperskiej.
Nabycie lokalu do majątku osobistego w trakcie trwania małżeństwa zgodnie z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym jest dopuszczalne. Kiedy i na jakich zasadach małżonek może nabyć lokal do majątku osobistego?
Tzw. 2% margines tolerancji to granica w różnicy powierzchni mieszkania projektowanego i lokalu wykonanego. Margines tolerancji określany jest w umowie deweloperskiej. Decyduje on o uprawnieniu kupującego do odstąpienia od umowy.

REKLAMA