REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Małgorzata Posyniak

Dołącz do grona ekspertów
Małgorzata Posyniak

Notariusz Szczecin

Swoją funkcję pełni od grudnia 2013 roku; po powołaniu przez Ministra Sprawiedliwości na stanowisko notariusza. Umiejętności i doświadczenie w pracy notariusza zdobywała jeszcze w trakcie studiów, kiedy to podjęłam pracę w kancelarii notarialnej. Następnie na tak zwanych „starych zasadach” odbyła aplikację notarialną i asesurę w pełnym dwuletnim wymiarze, a doświadczenie, które zdobyła w trakcie dwunastoletniej już pracy w kancelarii notarialnej pozwala mi zagwarantować wysoki poziom profesjonalizmu i sprawności organizacyjnej.

Kancelaria świadczy pełen zakres czynności notarialnych oferując rzetelną obsługę w zakresie wykonywanych czynności, stosując przepisy obowiązującego prawa,zapewniając bezpieczeństwo obrotu i przestrzegając zasad etyki zawodowej. Notariusz Szczecin czynnościwykonuje na rzecz osób fizycznych, organów samorządowych i państwowych osób prawnych, podmiotów gospodarczych a także spółdzielni mieszkaniowych i developerów.

Czynności notarialne polegające na poświadczaniu zgodności kopii z okazanym oryginałem, poświadczenia daty okazania dokumentów oraz poświadczenia własnoręczności podpisów dokonywane są „od ręki”. Pozostałe czynności dokonywane są po uprzednim telefonicznym, elektronicznym lub osobistym uzgodnieniu terminów. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów czynności, jej formy oraz wymaganych dokumentów. Szczegółowe informacje dotyczące wszelkich czynności notarialnych, potrzebnych dokumentów, dostępnych terminów oraz wysokości wynagrodzenia notariusza, podatków i opłat sądowych, można uzyskiwać nieodpłatnie, telefonicznie lub osobiście w kancelarii, bezpośrednio od notariusza bądź przeszkolonych pracowników kancelarii.

Kancelaria Notarialna M. Posyniak


Marszałka Józefa Piłsudskiego 20/4, 70-462 Szczecin
tel. +48 91 829 35 32
kom +48 601 662 314
email kancelariaposyniak@izba.net.pl

Pytanie o formę płatności jest coraz częściej stawiane przez klientów kancelarii notarialnych. Niestety za czynności notarialne nie można zapłacić kartą. Dlaczego rejent przyjmuje płatności jedynie w formie gotówki lub przelewu?
Zachowek zabezpiecza interesy osób tak by po śmierci spadkodawcy miały jakieś korzyści ze spadku nawet jeśli zostały pominięte w testamencie. Zachowek należy się tylko najbliższej rodzinie zmarłego. Co jeszcze warto wiedzieć o instytucji zachowku?

REKLAMA

Czym jest tzw. oświadczenie woli, czyli konstrukcja prawna, z którą w praktyce notarialnej mamy do czynienia bardzo często? Jakie warunki powinno spełniać oświadczenie woli by zostało uznane za prawnie skuteczne?
Prawo cywilne rozróżnia kilka sposobów na skuteczne zabezpieczenie zapłaty ceny. Poddanie strony kupującej egzekucji z aktu notarialnego, złożenie pieniędzy do depozytu notarialnego oraz internetowy przelew bankowy to najbardziej popularne metody. Jak działa depozyt notarialny?

REKLAMA

Zabezpieczenie zapłaty ceny to bardzo istotny punkt każdej umowy notarialnej. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zabezpieczenia zapłaty ceny jest poddanie strony kupującej egzekucji z art. 777 kpc, czyli odebranie oświadczenia, iż zobowiązuje się on zapłacić sprzedającemu umówioną cenę w określonym terminie i w odniesieniu do tego zobowiązania poddaje się wprost z tego aktu egzekucji.
Ustanowienie hipoteki na nieruchomości jest jednym z wielu sposobów na zabezpieczenie zapłaty. Przez wielu hipoteka uznawana jest za najbardziej skuteczną formę zabezpieczenia wierzytelności. Czynność ustanowienia hipoteka, czyli zabezpieczenia zapłaty wymaga na ogół wizyty u notariusza.

REKLAMA