| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Eksperci > Mec. Monika Brzozowska

Mec. Monika Brzozowska

Mec. Monika Brzozowska

Adwokat, dziennikarz, politolog, doradca i trener. Ekspert z zakresu prawa własności przemysłowej, prawa reklamy, znawca problematyki z zakresu prawa prasowego, prawa mediów, prawa autorskiego.

Dzięki swojej wiedzy, połączonej z praktyką m.in. na stanowisku Asystenta Prasowego Sądu Okręgowego w Warszawie jak i dziennikarza oraz copywritera, w ramach Kancelarii, prowadzi obsługę prawną serwisów internetowych, wydawnictw książkowych, kartograficznych, stale współpracuje z Agencjami reklamowymi, PR-owskimi, eventowymi, a także instytucjami publicznymi. Zajmuje się również obroną w sprawach dotyczących zniesławień w Internecie, zniewag dokonywanych publicznie, jak również w sprawach dotyczących internetowego rozpowszechniania utworów bez zezwolenia.


Autorka licznych artykułów - publikuje w prasie specjalistycznej - prowadzi stałe rubryki m.in. w czasopismach "Marketing w praktyce", "Marketer +", "Zabezpieczenia.com". Współtworzy i otacza opieką merytoryczną serwis prawo-autorskie.wieszjak.pl. Publikuje w licznych serwisach internetowych oraz udziela wywiadów i wypowiedzi dla prasy (m.in. dotyczących cyfrowego prawa autorskiego, prawa Internetu, prowadzenia serwisów społecznościowych oraz w zakresie dóbr osobistych).


Autorka książek z zakresu swojej specjalizacji "Prawo prasowe w praktyce. Kazusy wraz z rozwiązaniami", "Prawo autorskie w reklamie i marketingu", "Prawo autorskie w kulturze", "Prawo pracy", "Prawo autorskie w administracji publicznej". Obecnie przygotowuje publikację książkową "Prawo Internetu".

Od 2002 r. prowadzi szkolenia z zakresu prawa autorskiego, prawa nowych technologii, prawa prasowego, dostępu do informacji publicznej, prawa reklamy. Uczestniczy w międzynarodowych i ogólnopolskich Konferencjach dotyczących problematyki prawa Internetu.


Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej - Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Politycznych. Biegle włada językiem francuskim.


mail: monika.brzozowska@pdblegal.pl

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Skórski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »