REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Patrycja Kaźmierczak, Tomasz Wojdal

Dołącz do grona ekspertów
Patrycja Kaźmierczak, Tomasz Wojdal

KRS Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne i podatkowe dla biznesu - zajmuje się obsługą prawną i podatkową podmiotów gospodarczych, opracowuje dla nich plany restrukturyzacji (m.in. przekształcenia, wydzielenia, fuzje), wprowadza optymalizacyjne rozwiązania podatkowe oraz dba o to, aby zawierane kontrakty handlowe dawały maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

KRS KANCELARIAświadczy kompleksowe usługi prawne i podatkowedla biznesu, pomagając polskim przedsiębiorcom i zagranicz­nym inwestorom w osiąganiu ich celów biznesowych. Specjalizuje się w dostarczaniu Klientom innowacyjnych i efektywnych rozwiązań prawnych, gwarantujących bezpieczeństwo obrotu prawnego.KRS KANCELARIAzajmuje się także obsługą prawną i podatkową podmiotów gospodarczych, opracowuje dla nich plany restrukturyzacji (m.in. przekształcenia, wydzielenia, fuzje), wprowadza optymalizacyjne rozwiązania podatkowe oraz dba o to, aby zawierane kontrakty handlowe dawały maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

KRS KANCELARIA to sprawny, szybki i mobilny zespół doświadczonych adwokatów, radców prawnych oraz prawników, którzy obsługują Klientów w całej Polsce i w Europie, a także na świecie.KRS KANCELARIAzostała wyróżniona w XI Rankingu Największych Firm Doradztwa Podatkowego w 2016 roku w Polsce, opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej w dniu 23 marca 2017 roku, zajmując 1 miejsce w województwie łódzkim oraz 25 miejsce w Polsce w kategorii firm średniej wielkości.

Świadczona przez nas obsługa prawna opiera się na:

Jakości i wiedzy – naszą pracę cechują najwyższe standardy jakości, nasi doświadczeni prawnicy nieustannie pogłębiają wiedzę, a także wsłuchują się w potrzeby Klientów.

Innowacyjności i kreatywności– wprowadzamy nowatorskie rozwiązania prawne, aby nadążyć za dynamicznie zmieniającymi się warunkami rynkowymi. Patrzymy w przyszłość eliminując możliwość pojawienia się ewentualnych problemów u naszych Klientów. Staramy się chronić naszych Klientów przed potencjalnymi ryzykami, dostarczając im optymalnych rozwiązań.

Współpracy i zaangażowaniu – celem Kancelarii jest ścisła współpraca z Klientami, umożliwiająca poznanie prowadzonej przez nich działalności i dostosowanie usług do ich potrzeb. Staramy się poznać branże, trendy oraz rynki, na których działają nasi Klienci. Każdego Klienta traktujemy w sposób indywidualny.

Odpowiedzialności – pracujemy i świadczymy usługi zgodne ze standardami etyki zawodowej, kierując się przede wszystkim odpowiedzialnością za to, co oferujemy.

Zaufaniu i dostępności – budujemy długotrwałe relacje z Klientami. Kierując się uczciwością i lojalnością wobec Klientów, zdobywamy ich zaufanie. Jesteśmy dostępni dla swoich Klientów przez 5 dni w tygodniu w godzinach od 9.00 – 19.30, a także zawsze w sytuacjach awaryjnych.

OBSZARY NASZEJ SPECJALIZACJI

Doradztwo w zakresie prawa podatkowego;

Doradztwo prawnew zakresie prawa budowlanego;

Doradztwo w zakresie restrukturyzacji i przekształceń;

Doradztwo w zakresie zakładania i obsługi spółek;

Doradztwo prawno - podatkowe w zakresie sporządzania umów;

Doradztwo prawno - podatkowe w zakresie planowania sukcesji w biznesie;

Doradztwo prawne w zakresie prawa własności intelektualnej i przemysłowej.

KRS KANCELARIA

ul. Targowa 35

90-043 Łódź

tel. 42 207 66 66

kancelaria@krs-adwokaci.pl

www.krs-adwokaci.pl

Tomasz Wojdal, radca prawny. Partner w KRS KANCELARII PATRYCJA KAZMIERCZAK I TOMASZ WOJDAL SPÓŁKA PARTNERSKA ADWOKATÓW i RADCÓW PRAWNYCH. Specjalista prawa podatkowego, handlowego i gospodarczego.

Doradza Klientom w wielu aspektach z zakresu prawa spółek, fuzji i przejęć, konfliktach właścicielskich w spółkach, restrukturyzacji właścicielskiej, finansowej i majątkowej z udziałem wielu stron. Zajmuje się obsługą prawno – podatkową przedsiębiorców, restrukturyzacjami i przekształceniami, problematyką cen transferowych oraz planowaniem sukcesji w biznesie. W tym zakresie opracowuje koncepcje restrukturyzacyjne dopasowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców, a także wdraża je w życie przeprowadzając procesy przekształceń, łączeń i podziału spółek handlowych. Do swoich sukcesów zalicza wiele projektów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych przedsiębiorców z branży budowlanej, telekomunikacyjnej, marketingowej oraz motoryzacyjnej, które cały czas przynoszą wymierny efekt oszczędności podatkowych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawno – podatkowej firm, które zdobywał w największych kancelariach prawno – podatkowych w Łodzi oraz w międzynarodowej grupie doradztwa podatkowego.

Języki: polski, angielski.

Członkostwo: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi.

Edukacja: Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, absolwent University Maastricht (Holandia), gdzie zajmował się studiami z zakresu komparatystyki prawniczej (prawo amerykańskie i holenderskie) oraz prawa europejskiego z uwzględnieniem aspektów podatkowych.

Jaki jest termin i forma rezygnacji ze zwolnienia z VAT przy zbyciu nieruchomości? Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że dopuszczalnym jest złożenie oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia z podatku VAT przy sprzedaży nieruchomości w formie aktu notarialnego.
Wynajem nieruchomości przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej (tzw. najem prywatny) rodzi określone skutki podatkowe na gruncie podatku od towarów i usług. Warto mieć to na uwadze i pamiętać o tych obowiązkach, gdyż często zdarza się, że osoby nie prowadzące działalności gospodarczej wynajmują nieruchomości.

REKLAMA

Pożyczka udzielona spółce może być jednym ze sposobów jej dofinansowania. W sytuacji gdy wierzyciel posiada wierzytelność względem spółki istnieje możliwość dokonania konwersji tej wierzytelności na kapitał zakładowy. Oznacza to wniesienie wierzytelności z tytułu pożyczki udzielonej spółce, w formie wkładu niepieniężnego (aportu), na poczet podwyższenia kapitału zakładowego. Jakie są skutki podatkowe takiego działania?
Od dnia 1 marca 2018 r., na skutek nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, wprowadzono nowy obowiązek w zakresie składania sprawozdań finansowych. Podmioty sporządzające sprawozdania finansowe obowiązane są do przesyłania sprawozdań finansowych drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu teleinformatycznego udostępnionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

REKLAMA

Na skutek uchwalenia nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niektórych innych ustaw pojawiły się nowe obowiązki dla podatników. Jednym z nowych obowiązków spoczywających na podatnikach jest obowiązek przesyłania sprawozdań do KRS drogą elektroniczną.
Początek 2018 r. przyniósł nowy rodzaj zwolnienia w podatku od nieruchomości. Od dnia 1 stycznia 2018 od podatku od nieruchomości zwolnione są również żłobki i kluby dziecięce oraz prowadzące je podmioty, w zakresie nieruchomości zajętych na prowadzenie żłobka lub klubu dziecięcego.
W ostatnim czasie Ministerstwo Finansów próbuje ograniczać praktykę ucieczki polskich przedsiębiorców od zapłaty podatku akcyzowego poprzez rejestrację pojazdów wykorzystywanych do prowadzonej działalności gospodarczej za granicą, która najczęściej przenoszona jest na terytorium Czech.
Oddział, zgodnie z jego definicją zawartą w art. 5 pkt 4 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U.2017.2168 tj. z dnia 24.11.2017 r.), stanowi wyodrębnioną i samodzielną organizacyjnie część działalności gospodarczej, wykonywaną przez przedsiębiorcę poza siedzibą przedsiębiorcy lub głównym miejscem wykonywania działalności.  W przypadku spółek prawa handlowego informacja o siedzibie i adresie oddziału podlega rejestracji w bazie przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

REKLAMA