REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół

Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół świadczy wyspecjalizowane usługi w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

Udziela pomocy zadłużonym przedsiębiorcom, wierzycielom uczestniczącym w postępowaniach restrukturyzacyjnych lub upadłościowych, a także kadrze menedżerskiej, m.in. poprzez:

- kompleksowe prowadzenie procesów restrukturyzacyjnych, w tym doradztwo, scenariusze restrukturyzacyjne oraz reprezentację procesowa, a także pełnienie funkcji organów postępowania restrukturyzacyjnego i upadłościowego,

- wyceny przedsiębiorstw dla potrzeb upadłości oraz restrukturyzacji, w tym dla potrzeb przygotowanej likwidacji (pre-pack),

- wsparcie dla menedżerów z zakresu zarządzania kryzysowego, w tym opinie biegłych z zakresu badania niewypłacalności i oceny racjonalności decyzji zarządczych,

Kancelaria specjalizuje się w przestępstwach i wykroczeniach gospodarczych związanych z działaniem na szkodę zarządzanego podmiotu lub wierzycieli, w szczególności w warunkach zagrożenia upadłością.

Kapitalizuje doświadczenie setek postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych zdobywane od 2010 roku. Obecnie zespół Kancelarii tworzy 5 licencjonowanych doradców restrukturyzacyjnych, prawnicy, biegli sądowi z zakresu wyceny i niewypłacalności oraz kilkudziesięciu specjalistów, posiadających kompetencje prawne, ekonomiczne i rachunkowo-sprawozdawcze.

Kontakt

https://kubiczekm.com

info@kubiczekm.com

ul. Francuska 34, 40-028 Katowice

ul. Bagno 2/221, 00-112 Warszawa

+48 32 308 0000

+48 22 122 02 50

https://www.linkedin.com/company/kubiczekmarcin/

Upadłość konsumencka jest coraz częściej orzekana przez sądy. Jak wygląda procedura? Czym skutkuje ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
Termin rozstrzygnięcia sądu wynika z ustaw: prawo upadłościowe i prawo restrukturyzacyjne. Dlaczego zatem czekamy dłużej? Czy istnieje sposób na skrócenie czasu oczekiwania?

REKLAMA

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne ma zostać wpisane na stałe do systemu prawa. Będzie to jednak nieco inna forma niż instytucja wynikająca z Tarczy 4.0. Jakie są najważniejsze założenia nowego postępowania?
W celu niwelowania skutków załamania rynku w czasie pandemii ustawodawca wprowadził szereg instrumentów. Do najciekawszych i najbardziej efektywnych można zaliczyć wprowadzone tzw. tarczą 4.0. uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. To jeden z nielicznych instrumentów, który pozwala skutecznie rozwiązać problem ograniczonego przychodu. Nie zaś odroczyć w czasie jego skutki.

REKLAMA

Od momentu wejścia w życie tzw. Tarczy 2.0 wiele z jej zapisów szeroko dyskutowanych oraz w różnoraki sposób interpretowanych. Szybkość, z jaką toczył się proces legislacyjny, nie pozwalała na skrupulatne rozważanie wszystkich kwestii w toku konsultacji społecznych. Stąd w momencie ogłoszenia nowelizacji przepisów zaczęły pojawiać się nie do końca poprawne, często mocno spłycone opinie, które upowszechniały się wśród przedsiębiorców jako obowiązujące interpretacje. Co warto uporządkować?
Znowelizowane przepisy ustawy Prawo upadłościowe, które weszły w życie w marcu 2020 roku, w zamyśle ustawodawcy mają usprawnić proces postępowania upadłościowego, tj. skrócić czas jego trwania, a także stworzyć szerszemu gronu dłużników szansę na umorzenie zobowiązań w drodze postępowania upadłościowego. Czy tak się stanie w praktyce?

REKLAMA