| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
pko pko pko

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK PKO TFI

PPK PKOTFI

Zmiana pracy

Aktualizacja: 02.08.2019

Czy przy utracie pracy będę mógł wypłacić środki z PPK? Co się stanie z moimi pieniędzmi jak zmienię pracę? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Bezpieczeństwo środków gromadzonych w ramach PPK

Aktualizacja: 02.08.2019

Kto będzie dbał o bezpieczeństwo moich środków? Czy należna wpłata do PPK, którą firma powinna odprowadzić będzie podlegała zajęciom komorniczym? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Dopłaty do PPK ze strony Państwa

Aktualizacja: 02.08.2019

Jakie warunki muszę spełnić aby otrzymać wpłatę powitalną i ile ona wynosi? Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać dopłatę roczną i ile ona wynosi? Czy wpłata powitalna oraz dopłata roczna są rozliczane przez pracodawcę w jego systemie kadrowo-płacowym? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Wpłaty do PPK

Aktualizacja: 02.08.2019

Ile będą wynosiły wpłaty finansowane przeze mnie (pracownika)? Kiedy mogę zwiększyć bądź zmniejszyć wysokość wpłaty dodatkowej? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Uczestnictwo w PPK

Aktualizacja: 02.08.2019

Czy mogę mieć kilka PPK? Czy pracownik posiada jakieś przywileje związane z uczestnictwem w PPK? Który fundusz jest dla mnie odpowiedni? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Dziedziczenie

Aktualizacja: 02.08.2019

Czy środki dziedziczone z PPK są opodatkowane podatkiem spadkowym? Co stanie się z moimi środkami z PPK w przypadku mojej śmierci? W jaki sposób spadkobiercy mogą wnioskować o wypłatę środków? - poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) od 2019 r. - zasady opodatkowania wypłat

Aktualizacja: 12.11.2019

Opodatkowanie wypłat z PPK będzie uzależnione od spełnienia określonych przez ustawodawcę warunków. Tylko 25 proc. zgromadzonej sumy będzie można otrzymać na emeryturze od razu i bez podatku, pozostałe 75 proc. będzie podlegało ograniczeniom. »

NAJNOWSZE PORADY

NAJCZĘSTSZE PYTANIA