Zgoda na marketing bezpośredni
07.11.2014
Od każdego konsumenta wymagana jest zgoda na marketing bezpośredni, czyli na przetwarzanie danych osobowych i przesłanie informacji handlowej drogą elektroniczną. Czy zgoda na marketing bezpośredni konieczna jest również przy propozycji zawarcia umowy przez telefon?
Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, w którym wskazał które przepisy ustawy o zmianie ustawy o dostępie do informacji publicznych są sprzeczne z Konstytucją.
Nielegalne uzyskanie informacji
14.12.2011
Czyn zabroniony nielegalnego uzyskania informacji popełnia ten, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie.
Platforma Obywatelska wraz z koalicyjnym PSL na ostatniej prostej przed wyborami wprowadziła zmiany, które zdecydowanie utrudnią dostęp do informacji publicznej.
Prezydent musi ujawnić opinie w sprawie OFE
04.08.2011
Wojewódzki sąd administracyjny przyznał rację skarżącym, którzy zarzucili Prezydentowi RP, iż bezprawnie odmówił ujawnienia ekspertyz, które skłoniły go do podpisania ustawy nowelizującej system OFE – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.
Prawo do informacji w procesie
22.08.2011
Każda strona postępowania ma pełne prawo do zapoznania się z aktami swojej sprawy. Również sąd w odniesieniu do uczestników posiada określone obowiązki.
Aresztowany ma prawo do informacji
31.05.2011
Każdy aresztowany będzie musiał otrzymać pisemne pouczenie w zrozumiałym dla niego języku o podstawowych prawach, jakie mu przysługują w postępowaniu karnym.