REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rak

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Na antyrakowe badania genetyczne w zachodniopomorskim 16,59 zł na mieszkańca, a w lubuskim tylko 2,37 zł

Dzięki diagnostyce genetycznej nowotworów BRCA-zależnych - raka piersi, jajnika, trzustki czy prostaty - można przewidzieć ryzyko ich wystąpienia, a w razie zachorowania, szybko przystąpić do skuteczniejszego leczenia – podkreślają eksperci.

Raka nerki można pokonać

Wskaźnik przeżyć 5-letnich u osób z rakiem nerki w naszym kraju wynosi 62 proc., podczas gdy w Wielkiej Brytanii jest on o 8, a w Stanach Zjednoczonych nawet o 10 proc. wyższy. Co można zrobić, aby go zwiększyć?

Jak wielkie znaczenie w terapii onkologicznej ma żywienie?

Dostarczenie organizmowi pacjenta z chorobą nowotworową odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych z wielu powodów może być utrudnione. W efekcie co najmniej jeden na trzech chorych z rakiem zmaga się z niedożywieniem. Jak zwiększyć świadomość tego problemu?

Radioterapia śródoperacyjna szansą dla pacjentów onkologicznych

Radioterapia śródoperacyjna – co o niej wiemy? Radioterapię śródoperacyjną (IORT) z powodzeniem stosuje się na świecie od ponad trzech dekad. Niestety w Polsce nadal wiedza na jej temat, jak i zastosowanie w praktyce, jest niewielkie. Czym jest radioterapia śródoperacyjna? W jakich przypadkach chorobowych się ją stosuje? 

REKLAMA

Światowy Dzień Zdrowia. Połowy zachorowań na nowotwory można uniknąć!

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. To dobra okazja, aby przypomnieć sobie o profilaktyce nowotworów, które są drugą najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Ale nie musi tak być! Wprowadzając modyfikacje w stylu życia odpowiednio wcześnie, można uniknąć nawet połowy zachorowań na nowotwory! 

Lista 10 leków na raka, które powinny być refundowane w Polsce. Nie są …. [TOP 10 ONKO 2023]

Polscy onkolodzy kliniczni wybrali w drodze głosowania dziesięć leków, które powinny jak najszybciej uzyskać refundację. Pierwsze miejsce na liście TOP 10 ONKO 2023 – podobnie jak rok temu – zajęła terapia przeznaczona dla chorych na raka piersi.

4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ilu z nas zachoruje? Ilu korzysta z badań profilaktycznych i szczepionek?

Badania profilaktyczne mogą uchronić przed zgonem z powodu nowotworu lub innej poważnej choroby, tymczasem ponad 30 proc. Polaków nie wie, że takie badania są w naszym bezpłatne – alarmowali w piątek eksperci.

Czy lampy UV w salonach kosmetycznych są rakotwórcze? Lakiery żelowe i hybrydowe [Badania]

Lampy UV do paznokci uszkadzają DNA i powodują mutacje.

REKLAMA

Sejm: Krajowa Sieć Onkologiczna. 180 000 zachorowań rocznie na raka

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o Krajowej Sieci Onkologicznej. Ma ona chorym na raka zapewnić kompleksową opiekę. Utworzą ją szpitale, które spełniają kryteria kwalifikacyjne.

Karta DiLO, to maksymalnie 28 dni na rozpoznanie raka. Szpitale przekraczają ten termin

Co trzeci pacjent z podejrzeniem nowotworu rozpoczyna leczenie z opóźnieniem – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, na które powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna".

Rak płuc – nowe metody leczenia

Jakie nowe metody leczenia raka płuc pojawiły się w ostatnim czasie? Czy terapie celowane czy immunoterapia są skuteczne w walce z nowotworem płuc?

Rak prostaty, jądra i prącia to typowe męskie nowotwory

Rak prostaty, jądra, prącia. Najistotniejszymi z punktu widzenia epidemiologicznego nowotworami typowo męskimi są rak prostaty, jądra i prącia – wyjaśnił ekspert dr Maciej Kaczorowski. W każdym z narządów urologicznych może wystąpić co najmniej kilkanaście nowotworów, więc globalnie jest ich ponad sto.

REKLAMA