REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rezygnacja z PPK

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rezygnacja z PPK – wniosek od 1 marca

Rezygnacja z Pracowniczych Planów Kapitałowych jest konieczna, jeśli pracownik nie chce, aby zapis został przedłużony automatycznie. Dotychczasowa rezygnacja z dokonywania wpłat w PPK traci ważność z dniem 28 lutego 2023. Jak, gdzie i do kiedy złożyć nową deklarację?

Powrót do PPK po złożeniu rezygnacji

Powrót do PPK po złożeniu rezygnacji zawsze jest możliwy. Zapis do oszczędzania w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych jest automatyczny, jednak każdy może zrezygnować. Co zrobić, aby wrócić do PPK?

Rezygnacja z PPK - co oznacza w praktyce?

Wraz z przystąpieniem do PPK firmy jej pracownicy zostają automatycznie przyłączeni do programu. Uczestnictwo w PPK jest jednak dobrowolne. Każdy może zrezygnować z programu. Co w praktyce oznacza złożenie deklaracji rezygnacji z wpłat do PPK?

Rezygnacja z PPK - wzór deklaracji, rozporządzenie

Rezygnacja z PPK zgodnie z ustawą o PPK jest możliwa w każdym czasie. Uczestnik PPK może zrezygnować z dokonywania wpłat do PPK na podstawie deklaracji złożonej podmiotowi zatrudniającemu w formie pisemnej. Pobierz aktualny wzór deklaracji o rezygnacji z dokonywania wpłat do pracowniczych planów kapitałowych.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA