REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zawieszenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Test Suzuki Swift: efektywna dieta

Niewiele brakowało, a jazdę testową Swiftem musiałby obowiązkowo zaliczyć każdy młody kierowca. Model ten miał zostać oficjalnym autem „nauki jazdy”. Tak się nie stało, ale czy to znaczy, że bez tej reklamy małe Suzuki narzeka na brak klientów?

Test Hyundai Veloster: zagadka

Co to jest? Ma cztery drzwi i nie jest sedanem. Ma linie coupe, ale nie jest autem sportowym. Nie jest limitowanym „dream carsem”, a jednak na drodze będzie spotykany równie rzadko. Odpowiedź brzmi: Hyundai Veloster.

Opel Astra F: przegląd zawieszenia przedniego i układu kierowniczego

Przegląd zawieszenia przedniego można wykonać bez problemu we własnym zakresie. W poradniku tym pokażemy jak po kolei sprawdzać zawieszenie przednie i układ kierowniczy w Oplu Astra F.

Opel Astra F: wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów

Wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów to kolejna czynność, którą możemy przeprowadzić we własnym zakresie. W poradniku tym zaprezentujemy jak wygląda wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów w Oplu Astra I.

REKLAMA

Jak działa system DNA w autach Alfa Romeo?

Auta z logo Alfa Romeo od wielu lat charakteryzuje oryginalny wygląd i sportowy charakter. W najnowszych modelach takich jak Giulietta czy MiTo instalowany jest system DNA, który umożliwia zmianę trybu pracy głównych mechanizmów auta. Jak działa DNA?

Mercedes A klasa W168: wymiana przegubu drążka kierowniczego

Uszkodzony przegub drążka kierowniczego negatywnie wpływa na prowadzenie pojazdu. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić końcówkę drążka kierowniczego w Mercedesie klasy A W168.

Mercedes A klasa W168: wymiana tylnego dolnego wahacza wzdłużnego

Uszkodzone wahacze należy jak najszybciej wymienić. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić tylny wahacz wzdłużny w Mercedesie klasy A W168

Mercedes A klasa W168: wymiana tylnego amortyzatora i sprężyny

Wymiana amortyzatorów i sprężyn w tylnym zawieszeniu nie jest trudna. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić tylne amortyzatory i sprężyny w Mercedesie klasy A.

REKLAMA

Mercedes A klasa W168: wymiana belki nośnej przedniego zawieszenia

Uszkodzone sanki bezwzględnie wymagają wymiany. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić belkę nośną przedniego zawieszenia.

Mercedes A klasa W168: demontaż przedniej kolumny zawieszenia

W celu wymiany przedniego amortyzatora lub sprężyny, należy wymontować przednią kolumnę zawieszenia. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować przednią kolumnę zawieszenia w Mercedesie W168 A klasy.

Mercedes A klasa W168: kontrola zawieszenia i układu kierowniczego

Usterki zawieszenia przekładają się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W poradniku tym pokażemy jak samemu skontrolować zawieszenie i układ kierowniczy w Mercedesie klasy A.

Jaki wpływ na jazdę ma rozkład masy w samochodzie?

Informację o rozkładzie masy na przedniej i tylnej osi znajdziemy w danych technicznych i testach samochodów o wysokich osiągach. Na co ma wpływ równomierne rozłożenie masy w samochodzie? W jakich sytuacjach teoretycznie idealny rozkład masy może działać na naszą niekorzyść?

Skoda Octavia I: demontaż tylnych sprężyn i amortyzatorów

Wymiana tylnych sprężyn i amortyzatorów nie jest skomplikowana. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić tylne amortyzatory i sprężyny w Skodzie Octavii I.

Skoda Octavia I: wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów

Uszkodzona sprężyna lub amortyzator wymaga konieczności zdemontowania kolumny zawieszenia. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić przednie sprężyny i amortyzatory w Skodzie Octavii I.

Skoda Octavia I: przegląd układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Układ kierowniczy i elementy zawieszenia wymagają szczególnej kontroli. W poradniku tym pokażemy jak samemu skontrolować układ kierowniczy i zawieszenie przednie w Skodzie Octavii I.

Zawieszenie McPherson, wielowahaczowe i belka skrętna - jak je poznać?

Studiując dane techniczne samochodów spotkamy się z kilkoma rodzajami zawieszeń. Co to jest kolumna McPhersona i jak wygląda? Z jakich elementów składa się zawieszenie wielowahaczowe? Jaka jest zasada działania zawieszenia opartego o belkę skrętną? Odpowiemy w poniższym artykule.

Volkswagen Polo III: demontaż tylnej kolumny zawieszenia

W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować kolumnę tylnego zawieszenia w Volkswagenie Polo III. Dodatkowo rozłożymy całą kolumnę.

Volkswagen Polo III: demontaż przedniej kolumny zawieszenia

Demontaż przedniej kolumny zawieszenia nie jest skomplikowany. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymontować i rozłożyć przednią kolumnę zawieszenia w Volkswagenie Polo III.

Opel Vectra A: wymiana tylnych amortyzatorów

Wymiana tylnych amortyzatorów w Oplu Vectra A nie jest skomplikowana. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymontować i zamontować tylne amortyzatory.

Opel Vectra A: wymiana przednich amortyzatorów i sprężyn

Uszkodzony amortyzator lub sprężynę należy jak najszybciej wymienić. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić amortyzator i sprężyny w Oplu Vectra A.

Mercedes W210: demontaż półosi

Demontaż półosi nie jest skomplikowany. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie i szybko zdemontować półoś napędową w Mercedesie W210.

Używany Mercedes-Benz do 20 tys. – cz. IV

Kiedy myślimy o Mercedesie, wyobrażamy sobie nieprzyzwoicie wielkiego sedana, z długą maską, potężnym tyłem i stylistyką krążownika szos. S-klasa, topowy model Mercedesa, zawsze był ucieleśnieniem, tego co w marce najlepsze, swego rodzaju ‘popisówką’. Najlepszym tego przykładem jest Mercedes klasy S serii w140 – największa S-ka w historii Mercedesa.

Ford Focus MK2 i C-MAX: kontrola zawieszenia przedniego i układu kierowniczego

Układ kierowniczy i zawieszenie przednie są najbardziej narażone na usterki. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie wykonać przegląd układu kierowniczego i zawieszenia przedniego w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana zwrotnicy

Demontaż zwrotnicy jest stosunkowo czasochłonnym ale nieskomplikowanym zadaniem. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak szybko i sprawnie wymontować zwrotnice w Ford Focus MK2 i C-MAX.

Co się psuje w autach latem?

Brytyjska firma Warranty Direct opublikowała raport dotyczący najczęściej psujących się elementów samochodu w letnich miesiącach. Dodatkowo obliczono, ile funtów wynosi średni rachunek wystawiany przez warsztaty w Wielkiej Brytanii.

Opel Omega B/B FL: wymiana sprężyn i amortyzatorów

Uszkodzone amortyzatory lub sprężyny obniżają bezpieczeństwo i komfort jazdy. W poradniku tym dokonamy wymiany amortyzatorów i sprężyn w Oplu Omega B i B FL.

Mercedes W202: wymiana tylnych sprężyn i amortyzatorów

Uszkodzone sprężyny i amortyzatory wymagają natychmiastowej wymiany. W poradniku tym zaprezentujemy jak dokonać wymiany tylnych sprężyn i amortyzatorów w Mercedesie C klasy W202.

Mercedes W202: wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów

Wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów w Mercedesie C klasy W202 nie jest skomplikowana. Poniżej znajduje się opis krok po kroku jak dokonać takiej wymiany.

Opel Astra H/Zafira B: wymiana amortyzatorów i sprężyn

Uszkodzone amortyzatory mają negatywny wpływ na prowadzenie auta. W poradniku tym pokażemy jak wymienić amortyzatory i sprężyny w modelu Opel Astra H i Zafira B.

Czy wiesz jak prawidłowo wymieniać amortyzatory?

Wymiana amortyzatorów to pozornie dość łatwa czynność. Podczas wykonywania tej naprawy należy jednak pamiętać o szeregu zasad. Gwarantują one prawidłowe działanie układu zawieszenia i dłuższą żywotność amortyzatorów.

Czy wiesz jak wyeliminować drgania kierownicy?

Drgania kierownicy są męczące podczas jazdy i uszkadzają zawieszenie. Istnieją jednak sposoby na zredukowanie drgań kierownicy, które utrudniają nam podróż.

Czy wiesz co robić, gdy samochód „ściąga”?

Zdarza się, że podczas jazdy nasze auto nie utrzymuje kierunku do jazdy tylko "ściąga" na pobocze. Powodów takiej sytuacji może być kilka. Jest to jedna kilka nas sygnał, że wystąpiła usterka w podwoziu. Co możemy zrobić ? Oto kilka przydatnych rad.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana amortyzatorów i sprężyn

Uszkodzone amortyzatory i sprężyny negatywnie wpływają na prowadzenie auta. Oto opis wymiany sprężyn i amortyzatorów w modelu Golf V, Jetta i Touran.

BMW seria 3 E36: wymiana wahacza przedniego

W poradniku opisaliśmy wymianę wahacza przedniego w BMW serii 3 E36. Jazda z uszkodzonym wahaczem jest mało komfortowa i dosyć niebezpieczna.

BMW seria 3 E36: wymiana amortyzatorów przednich

Przedstawiamy opis wymiany przednich amortyzatorów w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: przegląd układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Przegląd zawieszenia przedniego i układu kierowniczego powinniśmy wykonywać co 20 tys. km lub co rok. Poniżej opisaliśmy, jakie czynności powinniśmy wykonać podczas takich przeglądów w BMW serii 3 E36.

Daewoo Lanos: wymiana tylnego amortyzatora i sprężyny

Demontaż tylnych amortyzatorów i sprężyn w Daewoo Lanos jest bardzo łatwy. Jest tu znacznie mniej pracy niż w przypadku zawieszenia przedniego.

Daewoo Lanos: wymontowanie kolumny przedniego zawieszenia

Wymiana przedniego amortyzatora lub sprężyny w Lanosie wymaga demontażu kolumny przedniego zawieszenia.

Daewoo Lanos: kontrola układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Kontrola stanu układu kierowniczego ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu kierowniczego w Daewoo Lanos.

Opel Astra G/Zafira A: demontaż tylnej sprężyny i amortyzatora

W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić tylne amortyzatory i sprężyny w Astrze G i Zafirze A. Cała operacja jest możliwa do wykonania we własnym zakresie.

Opel Astra G/Zafira A: demontaż kolumny zawieszenia

Chcąc wymienić przedni amortyzator lub sprężynę w Oplu Astra i Oplu Zafirze niezbędne jest wymontowanie kolumny zawieszenia. W poradniku tym dowiesz się jak wykonać to samemu w Oplu Astra G i Zafira A.

Opel Astra G/Zafira A: kontrola przedniego zawieszenia i układu kierowniczego

Regularny przegląd zawieszenia przedniego i układu kierowniczego pozwala zapobiec poważnym awariom. W poradniku tym dowiesz się jak to zrobić w modelu Zafira A i Astra G.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: kontrola układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Prawidłowy stan układu kierowniczego i zawieszenia przedniego znacznie ułatwia nam opanowanie pojazdu. W poradniku tym pokażemy jak wykonać taką kontrolę w Polo IV i Ibizie III.

BMW seria 3 E46: kontrola układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

W poradniku tym pokażemy jak szybko i sprawnie skontrolować stan naszego zawieszenia przedniego oraz układu kierowniczego BMW serii 3 E46

Volkswagen Golf IV/Bora: demontaż przedniej kolumny zawieszenia

W poradniku tym pokażemy jak samemu przeprowadzić demontaż przedniej kolumny zawieszenia w modelu Golf IV i Bora.

Dune buggies: rama, silnik i mnóstwo zabawy

Prostota pojazdu zwanego zbiorczo "dune buggy" jest wręcz uderzająca: rama, silnik, zawieszenie, koła, fotel i kierownica- i to wszystko. Mimo to, mnogość konstrukcji i rozwiązań jest tak ogromna, że trudno jest znaleźć dwa takie same egzemplarze pojazdu tego typu.

Volkswagen Golf IV/Bora: wymiana przegubów drążków kierowniczych

Jak samemu dokonać wymiany przegubów drążków kierowniczych w Volkswagenie Golf IV i Bora? Oto poradnik i opis krok po kroku.

Volkswagen Golf IV/Bora: przegląd układu kierowniczego

Przegląd układu kierowniczego to jedna z większych i ważniejszych kontroli w modelu Golf IV i Bora. W poradniku tym pokażemy poszczególne kroki takiego przeglądu.

Opel Vectra B: kontrola układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Prawidłowy stan układu kierowniczego i zawieszenia przedniego jest bardzo ważny. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli zawieszenia przedniego wraz z układem kierowniczym w Oplu Vectrze B.

Ford Sierra: kontrola układu kierowniczego i zawieszenia

W poradniku tym pokażemy jak sprawnie przeprowadzić kontrolę układu kierowniczego i zawieszenia w Fordzie Sierra. Cała operacja jest bardzo łatwa i nie potrzebujemy do niej specjalnych narzędzi.

REKLAMA