| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 304/XXXIX/14 Rady Powiatu w Otwocku

z dnia 23 października 2014r.

w sprawie zmiany nazwy Technikum Specjalnego Nr 3 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Otwocku przy ul. Literackiej 8

Na podstawie art. 12 pkt 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 595 z późn. zm.) oraz art. 58 ust. 1 i 6 i art. 5c pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) uchwala się, co następuje:

§ 1. Zmienia się nazwę Technikum Specjalnego Nr 3 dla Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej w Otwocku, wchodzącego w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 Otwocku przy ul. Literackiej 8 i nadaje się jej brzmienie „Technikum Specjalne Nr 3 dla Młodzieży Niesłyszącej, Słabosłyszącej oraz z Autyzmem, w tym z Zespołem Aspergera w Otwocku”.

§ 2. Pełna nazwa Technikum Specjalnego, wchodzącego w skład Ośrodka, o którym mowa w § 1, brzmi „Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Otwocku Technikum Specjalne Nr 3 dla Młodzieży Niesłyszącej, Słabosłyszącej oraz z Autyzmem, w tym z Zespołem Aspergera w Otwocku”.

§ 3. Statut Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Otwocku zostanie dostosowany do zmian wynikających z treści niniejszej uchwały w trybie określonym w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty. §  4. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu.

§ 5. Uchwała podlega podaniu do publicznej wiadomości przez zamieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej oraz wywieszenie na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Otwocku.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie  po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Przewodniczący Rady


Tomasz Atłowski


Uzasadnienie

Zmiana nazwy Technikum Specjalnego Nr 3 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  Nr 2 w Otwocku przy ul. Literackiej 8 polega na wskazaniu w niej dodatkowego rodzaju niepełnosprawności, a mianowicie autyzmu, w tym zespołu Aspergera.

Dokonane zmiany są zgodne z wymogami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych  statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. Nr 61, poz. 624 z późn. zm.).

Rozszerzenie oferty edukacyjnej szkoły jest odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie w tym zakresie. Ośrodek dysponuje bardzo dobrą bazą lokalową zabezpieczającą w pełni potrzeby młodzieży oraz odpowiednio wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Wobec powyższego, podjęcie niniejszej uchwały jest uzasadnione.

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Izabella Żyglicka i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni spółka komandytowa

Nowoczesna firma prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »