| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXII/110/2012 Rady Miejskiej w Skalbmierzu

z dnia 22 października 2012r.

w sprawie podziału miasta i gminy Skalbmierz na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym

Na podstawie art. 419 ustawy z   dnia 5   stycznia 2011 r.   Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 ze zm.) w   związku z   art. 13 ustawy z   dnia 5   stycznia 2011 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 113 ze zm.) Rada Miejska w   Skalbmierzu działając na wniosek Burmistrza Miasta i   Gminy Skalbmierz uchwala, co następuje:  

§   1.   Dokonuje się podziału miasta i   gminy Skalbmierz na 15 jednomandatowych okręgów  wyborczych.  

§   2.   Numery, granice oraz liczbę radnych wybieranych w   każdym okręgu wyborczym określa załącznik do niniejszej uchwały.  

§   3.   Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i   Gminy Skalbmierz.  

§   4.   Uchwała podlega niezwłocznemu przekazaniu Wojewodzie Świętokrzyskiemu i   Komisarzowi Wyborczemu w   Kielcach II.  

§   5.   Przepisy uchwały mają zastosowanie do kadencji Rady Miejskiej w   Skalbmierzu i   kadencji Burmistrza Miasta i   Gminy Skalbmierz, następujących po kadencji, w   trakcie której uchwała weszła w   życie.  

§   6.   Uchwała wchodzi w   życie z   dniem podjęcia po podaniu do publicznej wiadomości w   sposób zwyczajowo przyjęty w   gminie Skalbmierz.  

§   7.   Uchwała podlega ogłoszeniu w   Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego.  

§   8.   Na niniejszą uchwałę wyborcom, w   liczbie co najmniej 15, przysługuje prawo wniesienia skargi do Komisarza Wyborczego w   Kielcach II, w   terminie 5   dni od daty podania uchwały do publicznej wiadomości w   sposób zwyczajowo przyjęty.  


Załącznik do Uchwały Nr XXII/110/2012
Rady Miejskiej w Skalbmierzu
z dnia 22 października 2012 r.
Zalacznik1.pdf


Uzasadnienie

Zgodnie z   zapisami art. 419 § 2   ustawy z   dnia 5   stycznia 2011r.  Kodeks wyborczy (Dz.U. nr 21, poz. 112 ze zm.) do kompetencji Rady Miejskiej należy dokonanie podziału miasta i   gminy Skalbmierz na okręgi wyborcze, ustalenie ich granic i   numerów oraz liczby radnych wybieranych w   każdym okręgu wyborczym. Rada Miejska dokonuje w/w podziału na wniosek Burmistrz Miasta i   Gminy.  

Rada Miejska zgodnie z   art. 13 ust. 1   ustawy z   dnia 5   stycznia 2011r. Przepisy wprowadzające ustawę – Kodeks wyborczy (Dz.U. nr 21, poz. 113 ze zm.) zobowiązana jest dokonać podziału w   terminie 15 miesięcy od dnia wejścia w   życie tej ustawy tj. do dnia 1   listopada 2012r.  

W związku z   tym podjęcie uchwały stało się konieczne.  

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Nina Sosińska

Rozwojem zawodowym zajmuję się już od 35 lat. Jestem nauczycielem, trenerem, coachem, facylitatorem i konsultantem. W 2004 roku otrzymałam zaszczytny tytuł laureatki konkursu „Dyrektor Personalny Roku 2004”. W roku 2006 wygrałam konkurs „Najlepsza Strategia HR” ogłoszony na konferencji Kadry. W 2006 roku założyłam więc własną firmę: HR High Touch. Od tego czasu pomagam konsultantom, trenerom, coachom i mentorom w planowaniu oraz w realizacji projektów rozwoju zawodowego poprzez dostarczanie im najbardziej rzetelnych i wszechstronnych narzędzi i rozwiązań. Uczę, jak je stosować. W mojej pracy stosuję najbardziej rzetelne i uniwersalne międzynarodowe narzędzia: • System Facet5 • Platforma Neurozmiany Momentor • Rozwiązania on-line służące zbieraniu opinii i ocen metodą 360 stopni oraz NeuroView (ocena poziomu zaufania w zespole metodą 180 stopni) Jestem autorką dwóch książek: „Magia Rozwoju Talentów” i „Magia Motywacji”. “Magia Rozwoju Talentów” została wyróżniona przez czytelników jako jedna z tych książek, które miały największy wpływ na ich rozwój zawodowy:

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »