| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXIV/364/13 Rady Miejskiej w Łaziskach Górnych

z dnia 10 września 2013r.

w sprawie określenia zasad obciążania nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Łaziska Górne służebnościami przesyłu

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit a, art. 40 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym /Dz.U.2013.594 j.t. ze zm./ oraz art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami /Dz. U. z 2010 roku Nr 102, poz. 651, ze zm./ w związku z art. 3051ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r, Nr 16, poz. 93 ze zm.) Rada Miejska w Łaziskach Górnych uchwala, co następuje:

§ 1.

Wyraża się zgodę na obciążanie nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej w Łaziskach Górnych, ograniczonym prawem rzeczowym w postaci służebności przesyłu.

§ 2.

Ustala się zasady obciążania nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej w Łaziskach Górnych służebnościami przesyłu na rzecz przedsiębiorców, którzy zamierzają wybudować lub których własność stanowią urządzenia o których mowa w art. 49 § 1 Kodeksu Cywilnego tj. służące do doprowadzania lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej oraz inne urządzenia podobne nie należące do części składowych nieruchomości.

§ 3.

Służebność przesyłu ustalana jest na wniosek przedsiębiorcy, o którym mowa w § 2 uchwały lub z inicjatywy Gminy Łaziska Górne.

§ 4.

Z zastrzeżeniem § 5 uchwały upoważnia się Burmistrza Miasta Łaziska Górne do obciążania nieruchomości służebnościami przesyłu bez uprzedniej zgody Rady Miejskiej z zachowaniem zasad określonych w niniejszej uchwale.

§ 5.

Ustanowienie służebności przesyłu następuje odpłatnie lub nieodpłatnie. Nieodpłatne ustanowienie służebności przesyłu wymaga uprzedniej opinii Rady Miejskiej w Łaziskach Górnych.

§ 6.

Dla potrzeb ustalenia stanowiska negocjacyjnego Gminy Łaziska Górne w sprawie wysokości opłaty z tytułu służebności przesyłu, Burmistrz Miasta Łaziska Górne każdorazowo zleci wykonanie przez rzeczoznawcę majątkowego operatu szacunkowego określającego wartości opłaty za ustanowienie służebności przesyłu. W przypadku nieodpłatnego ustanowienia służebności przesyłu nie ma obowiązku sporządzania ww. operatu szacunkowego.

§ 7.

Służebność przesyłu można ustanowić na czas nieokreślony lub na czas określony.

§ 8.

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Łaziska Górne.

§ 9.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Tadeusz Król

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »