REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2017 poz. 614

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ1)

z dnia 17 marca 2017 r.

w sprawie warunków ustalania i wypłacania radcom Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej nagród jubileuszowych i odpraw z tytułu nabycia prawa do renty lub emerytury

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 773 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2016 r. poz. 1666, 2138 i 2255 oraz z 2017 r. poz. 60) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Zakres regulacji]

Rozporządzenie określa warunki ustalania i wypłacania radcom Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, zwanym dalej „radcami”:

1) nagród jubileuszowych, o których mowa w art. 69 ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 2261);

2) odpraw z tytułu nabycia prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury, o których mowa w art. 72 ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 2. [Nabycie prawa do nagrody jubileuszowej]

Radca nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody.

§ 3. [Ustalenie okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej oraz odprawy]

Przy ustalaniu okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej oraz odprawy z tytułu nabycia prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury wlicza się wszystkie poprzednie, zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

§ 4. [Pozostawanie równocześnie w więcej niż jednym stosunku pracy a nagroda jubileuszowa]

Jeżeli radca pozostawał równocześnie w więcej niż jednym stosunku pracy, do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej oraz odprawy z tytułu nabycia prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury wlicza się jeden z tych okresów.

§ 5. [Wypłata nagrody jubileuszowej]

Wypłata nagrody jubileuszowej następuje niezwłocznie po nabyciu przez radcę prawa do tej nagrody.

§ 6. [Podstawa ustalenia wysokości nagrody jubileuszowej]

1. Podstawę ustalenia wysokości nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące radcy w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli dla radcy jest to korzystniejsze – wynagrodzenie przysługujące mu w dniu jej wypłaty.

2. Jeżeli radca nabył prawo do nagrody jubileuszowej, będąc zatrudnionym w innym wymiarze czasu pracy niż w dniu jej wypłaty, podstawę ustalenia wysokości nagrody stanowi wynagrodzenie przysługujące radcy w dniu nabycia prawa do nagrody jubileuszowej.

3. Wysokość nagrody jubileuszowej ustala się zgodnie z przepisami obowiązującymi przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

§ 7. [Przejście na rentę z tytułu niezdolności do pracy a nagroda jubileuszowa]

W razie ustania stosunku pracy w związku z przejściem na rentę z tytułu niezdolności do pracy lub emeryturę radcy, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 12 miesięcy, licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagrodę wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy.

§ 8. [Uprawnienie do dwóch lub więcej nagród jubileuszowych]

Jeżeli w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających zaliczalność do okresów uprawniających do świadczeń pracowniczych okresów niepodlegających dotychczas wliczeniu upływa okres uprawniający radcę do dwóch lub więcej nagród jubileuszowych, wypłaca mu się tylko jedną nagrodę – najwyższą.

§ 9. [Wypłata różnicy między kwotą nagrody wyższej a kwotą nagrody niższej]

Radcy, który w dniu wejścia w życie przepisów, o których mowa w § 8, ma okres dłuższy niż wymagany do nagrody jubileuszowej danego stopnia, a w terminie 12 miesięcy od tego dnia upłynie okres uprawniający go do nabycia nagrody jubileuszowej wyższego stopnia, nagrodę niższą wypłaca się w pełnej wysokości, a w dniu nabycia prawa do nagrody wyższej – różnicę między kwotą nagrody wyższej a kwotą nagrody niższej.

§ 10. [Stosowanie przepisów § 8 i 9]

Przepisy § 8 i 9 mają odpowiednio zastosowanie w razie, gdy w dniu, w którym radca udokumentował swoje prawo do nagrody jubileuszowej, był uprawniony do nagrody wyższego stopnia, oraz w razie, gdy radca prawo to nabędzie w terminie 12 miesięcy od tego dnia.

§ 11. [Przepisy uchylone]

Traci moc rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 6 marca 2006 r. w sprawie warunków ustalania i wypłacania radcom oraz starszym radcom Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa nagród jubileuszowych i odpraw z tytułu nabycia prawa do renty lub emerytury (Dz. U. poz. 282).

§ 12. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: E. Rafalska


1) Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kieruje działem administracji rządowej - praca, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (Dz. U. poz. 1905).

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2017-03-21
  • Data wejścia w życie: 2017-03-22
  • Data obowiązywania: 2017-03-22
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA