reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr X/56/2011 Rady Gminy Męcinka

z dnia 28 października 2011r.

w sprawie określenia wysokości stawek opłaty od posiadania psów na 2012 rok, zasad ustalania i poboru oraz terminów płatności opłaty

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U z 20-1 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.) art. 18a ust. 1 i art. 19 pkt. 1 ilt. f ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U z 2010 r. Nr 95, poz. 613 ze zm.) w związku z obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 19 października 2011 r. w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2012 r. ( M.P. ) uchwala się, co następuje:

§ 1. Wysokość stawki opłaty od posiadania psów ustala się w wysokości 30,00 zł. rocznie od jednego psa.

§ 2. 1. Opłata od posiadania psów płatna jest bez wezwania w dwóch równych ratach: do 15 kwietnia i do 15 września w roku podatkowym, lub terminie 14 dni od wejścia w posiadanie psa. W przypadku powstania lub wygaśnięcia obowiązku uiszczenia opłaty w ciągu roku podatkowego, stawkę roczna zmniejsza się proporcjonalnie do liczby miesięcy, w których nie istniał obowiązek jej zapłaty.

2. Obowiązek uiszczenia opłaty powstaje od pierwszego dnia miesiąca następującego po m miesiącu, w którym powstały okoliczności uzasadniające powstanie tego obowiązku i wygasa z upływem miesiąca, w którym ustały okoliczności uzasadniające ten obowiązek.

§ 3. Opłata od posiadania psów wpłacana jest na konto Urzędu Gminy w Męcince, u inkasenta, lub w kasie urzędu.

§ 4. Wykonanie powierza się wójtowi gminy.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego, z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2012 r.

PRZEWODNICZĄCY RADY


Wiesław Gregulski

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama