reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr X/56/2016 Rady Gminy Filipów

z dnia 9 lutego 2016r.

w sprawie określenia kryteriów naboru do punktu przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych przy szkole podstawowej prowadzonych przez Gminę Filipów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów

Na podstawie art. 18 ust. 2, pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1515, poz.1890) oraz art. 20 c ust. 4 i 6 w związku z art. 20 zf pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156, z 2016 r. poz. 35) uchwala się, co następuje:

§ 1. Ustala się następujące kryteria i odpowiadające im liczby punktów stosowane w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej prowadzonych przez Gminę Filipów:

1) dziecko rodziców pracujących zawodowo, prowadzących działalność gospodarczą, gospodarstwo rolne lub studiujących w systemie stacjonarnym - 4 pkt;

2) dziecko jednego z rodziców pracujących- 2 pkt;

3) dziecko rodzica pracującego,samotnie je wychowującego - 5 pkt;

4) dziecko rodzica niepracującego, samnotnie je wychowującego - 3 pkt;

5) dziecko, które wychowuje się w rodzinie objętej pomocą społeczną - 1 pkt.

§ 2. W celu potwierdzenia spełniania kryteriów, o których mowa w § 1, rodzice/prawni opiekunowie składają oświadczenie dołączane do wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego, punktu przedszkolnego.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 4. Traci moc uchwała Nr IV/23/2015 Rady Gminy Filipów z dnia 26 marca 2015 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do punktu przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych przy szkole podstawowej prowadzonych przez gminę Filipów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów (Dz. Urz. Woj. Podl. poz. 1013).

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Przewodniczący Rady


Radosław Świerzbin

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

inFakt

inFakt to firma oferująca nowoczesne usługi księgowe i fakturowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama