reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja Nr GK.6641.47.2014.RL Starosty Koszalińskiego

z dnia 25 sierpnia 2015 r.

w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków na obszarze obrębów ewidencyjnych Buszyno, Krag, Kościernica, Sowinko, Powidz, Rekowo, Garbno, Krytno, Krasinka, Jacinki połozonych na terenie Gminy Polanów

Na podstawie art 24a ust 8 ustawy z dnia 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. z 2015 r. poz 520 ze zm.) Starosta Koszaliński podaje do publicznej wiadomości nastepującą informację :

1. Projekt operatu opisowo-kartograficznego obejmujący obręby ewidencyjne Buszyno, Krąg, Kościernica, Sowinko, Powidz, Rekowo, Garbno, Krytno, Karsinka, Jacinki położone na terenie gminy Polanów, opracowany w 2015 roku przez Zakład Usług Geodezyjnych i Kartograficznych "PRYZMAT" Sp. z o. o. ul. Modlińska 310/312, 03-152 Warszawa, na podstawie ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015 r. poz. 520 ze zm.) oraz rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. z 2015r. poz. 542) w ramach projektu realizowanego przez Głównego Geodetę Kraju - "Dostosowanie baz danych ewidencji gruntów i budynków do wymagań zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach oraz utworzenie dla wybranych jednostek ewidencyjnych BDOT500 i inicjalnych baz danych GESUT - Etap II" został wyłożony do wglądu osób zainteresowanych w dniach od 29 czerwca 2015r. do 17 lipca 2015r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Koszalinie, ul. Racławicka 13, 75-620 Koszalin. Uwagi do projektu opisowo-kartograficznego, złożone w trakcie jego wyłożenia zostały rozpatrzone.

2. Dane zawarte w projekcie operatu opisowo - kartograficznego stały się z dniem 8 sierpnia 2015r. danymi ewidencji gruntów i budynków i zostały z tym dniem ujawnione w bazie danych ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostę Koszalińskiego.

3. Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym, może w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia tej informacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego zgłaszać zarzuty do tych danych, do Starosty Koszalińskiego na adres: Starostwo Powiatowe w Koszalinie, ul. Racławicka 13, 75-620 Koszalin. O uwzględnieniu lub odrzuceniu zarzutów rozstrzyga starosta w drodze decyzji.

4. Zarzuty zgłoszone po terminie określonym w punkcie 2 będą traktowane jako wnioski o zmianę danych objętych ewidencją gruntów i budynków.

STAROSTA


Marian Hermanowicz

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama