Kategorie
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polonia Extra

Gazeta dla Polaków w Irlandii

Polonia Extra to pierwsza gazeta w Irlandii, która w całości jest poświęcona sprawom Polaków żyjących na Zielonej Wyspie.

Naszym atutem jest lokalność. Dostarczamy najważniejszych i najbardziej przydatnych informacji dotyczących życia w kraju jak i poszczególnych regionach. Bezpłatny miesięcznik informuje o najważniejszych wydarzeniach w Irlandii, zmianach w przepisach oraz radzi jak dochodzić swoich praw. Ponad 200-tysięczna polska społeczność w Irlandii aktywnie działa na polu społecznym, kulturalnym i sportowym.

Na łamach Polonii Extra prezentujemy duże i małe sukcesy Polaków, opisujemy ich problemy i radzimy jak sobie z nimi radzić.

www.poloniaextra.com

Jakie kwalifikacje powinien posiadać prawnik, wykonujący swój zawód w Irlandii? Ile może kosztować nas tłumaczenie?
Połączone usługi medyczne są świadczone przez lekarza rodzinnego (GP). Wybrany przez nas lekarz rodzinny opiekuje się nie tylko matką, ale też noworodkiem.
O dodatek mogą ubiegać się prywatni najemcy, którzy nie są w stanie pokryć kosztów utrzymania mieszkania. Świadczenie jest przyznawane tylko wówczas, gdy lokal jest odpowiedni do potrzeb.
Podpowiadamy, gdzie uzyskać pomoc prawną w zakresie mediacji, spraw małżeńskich czy grantów.
Zapomoga społeczna przysługuje mieszkańcom Irlandii. Świadczenie to mogą otrzymać osoby, którym nie przysługują świadczenia z tytułu ubezpieczenia społecznego lub już wykorzystały swoje prawo do otrzymania takich świadczeń.
Osoby samotnie wychowujące dziecko mają prawo do dodatku na rodzinę niepełną (One-Parent Family Payment). Odpowiedni wniosek należy złożyć w lokalnym biurze opieki społecznej.