reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Rozwody > Rozwód zagraniczny > Gdzie uzyskasz pomoc w sprawach rodzinnych w Irlandii?

Gdzie uzyskasz pomoc w sprawach rodzinnych w Irlandii?

Podpowiadamy, gdzie uzyskać pomoc prawną w zakresie mediacji, spraw małżeńskich czy grantów.

Jedną z jednostek, do której można zwrócić się po pomoc jest Departament ds. rodziny. Jego podstawowa funkcją jest koordynacja polityki rodzinnej. Zajmuje się on również programami skierowanymi do rodziców samotnie wychowujących dzieci oraz programem świadczeń dla opiekunów prawnych sierot. Departament ściśle współpracuje z innymi departamentami i agencjami rządowymi przy opracowywaniu rządowych programów wsparcia dla rodzin i dzieci.

Drugą organizacją jest Agencja Rozwoju Rodziny (FSA), która powstała w maju 2003 r. w celu wspierania rodzin. Zadanie wspierania rodzin w szerokim zakresie Agencja wypełnia poprzez: lokalne centra informacji i pomocy rodzinie, wspieranie organizacji doradzających w sprawach małżeńskich, partnerskich, rodzicielskich oraz w sytuacji śmierci członka rodziny, prowadzenie mediacji między małżonkami/partnerami zamierzającymi wystąpić o separację lub rozwód, prowadzenie badań nad rodziną, udzielanie informacji dotyczących rodziny, doradzanie Ministrowi Spraw Społecznych i Rodzinnych w kwestiach dotyczących rodziny.

Sekcja ds. mediacji rodzinnych świadczy profesjonalną, dyskretną pomoc dla par małżeńskich i partnerskich, które podjęły decyzję o separacji lub rozwodzie i które chcą negocjować warunki separacji lub rozwodu za pośrednictwem mediatora.

Sekcja ds. mediacji rodzinnych pomaga ludziom wypracować porozumienie korzystne dla obu stron oraz dla dzieci. Mediatorzy uczestniczą w rozmowach dotyczących zagadnień wymagających podjęcia wspólnej decyzji, takich jak: opieka nad dziećmi, wsparcie finansowe, dom, świadczenia. Działalność Sekcji jest nieodpłatna i umożliwia uczestnictwo w trzech do sześciu sesjach mediacyjnych. Odpowiednio przeszkolony mediator pomaga parze wypracować indywidualne porozumienie we wszystkich istotnych kwestiach. W mediacji uczestniczą obydwoje małżonkowie/ partnerzy; przebieg mediacji jest poufny. Mediator nie popiera żadnej ze stron, zajmuje stanowisko obiektywne. Aby mediacja mogła zostać przeprowadzona, obie strony muszą wyrazić chęć uczestnictwa w spotkaniu i je zaaranżować.

Końcowym punktem większości mediacji jest spisanie dokumentu określającego szczegółowo warunki ustalone w trakcie negocjacji. Ten dokument może posłużyć adwokatom stron jako element akt w sprawie o separację oraz/ lub o rozwód. Każde porozumienie będące rezultatem mediacji jest wyjątkowe i przystosowane do indywidualnych oczekiwań obu stron.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Polonia Extra

Gazeta dla Polaków w Irlandii

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jedną z jednostek, do której można zwrócić się po pomoc jest Departament ds. rodziny. Drugą organizacją jest Agencja Rozwoju Rodziny (FSA).
Jedną z jednostek, do której można zwrócić się po pomoc jest Departament ds. rodziny. Drugą organizacją jest Agencja Rozwoju Rodziny (FSA).

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rułkowska

Prawnik, specjalista do spraw kadr i płac, redaktor naczelna internetowego czasopisma Prawo Mamy, autorka artykułów prawniczych na temat działalności nierejestrowanej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama