REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ceny gazu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

PGNiG obniża ceny gazu dla gospodarstw domowych. Ale nadal ponad 90 zł/MWh drożej od ceny zamrożonej do połowy 2024 roku

W czwartek 29 lutego 2024 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził obniżenie o 8,3 proc. (do 290,97 zł/MWh) zatwierdzonej w grudniu 2023 r. i obowiązującej w 2024 r. taryfy na sprzedaż gazu dla gospodarstw domowych i innych tzw. odbiorców uprawnionych przez spółkę PGNiG Obrót Detaliczny. Ale do 30 czerwca 2024 r. cena netto gazu dla odbiorców uprawnionych (w tym odbiorców w gospodarstwach domowych) została zamrożona na poziomie 200,17 zł/MWh.

Jakie będą ceny prądu i gazu w 2024 roku? Jest ustawa w tej sprawie

Ustawa o ochronie odbiorców energii. 1 stycznia 2024 r. wejdą w życie przepisy utrzymująca w pierwszej połowie 2024 r. dotychczasowe zasady ochrony określonych odbiorców energii elektrycznej, gazu i ciepła. Przepisy te przewidują m.in. maksymalne ceny prądu dla gospodarstw domowych oraz małych i średnich firm.

Koszty utrzymania domu (mieszkania) przestały rosnąć w 2023 roku. Tak wynika z danych GUS

Aktualnie przeciętna trzyosobowa rodzina w Polsce wydaje na utrzymanie, prowadzenie i wyposażenie domu średnio 1325 złotych miesięcznie. Tak wynika z szacunków HREIT przeprowadzonych w oparciu o dane podawane przez Główny Urząd Statystyczny. 

Sezon grzewczy 2023/2024 – ile będzie kosztował prąd i gaz

Półmetek wakacji to najlepszy czas na to, aby pomyśleć i przygotować się na kolejny sezon grzewczy. Od lat właśnie w okresie letnim ceny energii elektrycznej i gazu są najniższe w roku. Pomimo wdrożenia tarcz ochronnych, mieszkańcy muszą liczyć się z podwyżkami i to znaczącymi. Na rosnące koszty utrzymania mieszkań składa się wiele czynników, między innymi rosnąca płaca minimalna. Wszystko to odbije się na naszych portfelach. 

REKLAMA

Niższe ceny gazu dla piekarni i cukierni - kod PKD, wniosek do ZUS

Piekarze, którzy wyślą wniosek do ZUS – skorzystają z preferencyjnej ceny gazu na poziomie 200,17 zł/MWh. Pomoc dotyczy tych przedsiębiorców, którzy zajmują się produkcją pieczywa, świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek oraz wykorzystują do prowadzenia działalności piec ogrzewany paliwem gazowym. 

Ceny gazu. ZUS wesprze piekarzy i cukierników

Przedsiębiorcy, którzy zajmują się produkcją pieczywa, świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek i wykorzystują do prowadzenia działalności piec ogrzewany paliwem gazowym, będą mogli korzystać z preferencyjnych stawek za gaz.

Maksymalna cena gazu dla piekarni i cukierni 200,17 zł/MWh. Wniosek RPG tylko przez PUE ZUS od 8 kwietnia 2023 r.

ZUS informuje, że przedsiębiorcy, którzy zajmują się produkcją pieczywa, świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek oraz wykorzystują do prowadzenia działalności piec ogrzewany gazem ziemnym, będą mogli korzystać od 1 kwietnia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. z ceny maksymalnej gazu wynoszącej 200,17 zł/MWh. Muszą w tym celu złożyć wniosek przez PUE ZUS. Wnioski można składać od 8 kwietnia 2023 r. Jakie warunki trzeba spełnić by skorzystać z tej ceny gazu?

Taryfa PGNiG Obrót Detaliczny obniżona o ponad 20 procent

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził w piątek 10 lutego 2023 r. spadek o 20,5 proc. taryfy największego sprzedawcy gazu - spółki PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen. Obniżka taryfy nie ma znaczenia dla odbiorców z niej korzystających, cena gazu jest zamrożona ustawowo.

REKLAMA

REKLAMA