REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Samochód, Umowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy można wynajmować swój prywatny samochód bez zakładania działalności gospodarczej?

W najnowszej interpretacji indywidualnej Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnił, że osoby fizyczne wynajmujące okazjonalnie swój samochód osobowy mogą opodatkować uzyskane z tego tytułu przychody ryczałtem.

Amortyzacja samochodu o napędzie elektrycznym. Jaka stawka amortyzacji?

Samochód osobowy o napędzie elektrycznym, zgodnie z Klasyfikacją Środków Trwałych (KŚT), powinien być zaklasyfikowany jako samochód osobowy (symbol KŚT 741). Dlatego podlega on amortyzacji według stawki 20%. Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej sygn. 0114-KDIP2-1.4010.158.2022.2.JF.

Otrzymane odszkodowanie za eksmisję należy opodatkować - w jaki sposób podzielić środki między współwłaścicieli?

Dyrektor KIS omówił opodatkowanie otrzymanego odszkodowania przez jednego ze współwłaścicieli nieruchomości, z której jedna lokatorka została eksmitowana. Lokatorka uzyskała prawo do dochodzenia odszkodowania od Gminy. Prawo do dochodzenia odszkodowania w imieniu wszystkich zostało przeniesione na rzecz jednego ze współwłaścicieli - cesjonariusza - który otrzymał świadczenie. Dyrektor KIS wskazał, że otrzymane odszkodowanie podlega opodatkowaniu oraz, że każdy ze współwłaścicieli powinien opodatkować to zgodnie ze swoim udziałem w nieruchomości. 

Czy trzeba wykazać w rozliczeniu PIT dochód z pracy zdalnej dla firmy zagranicznej?

Przy rozliczaniu polskiego podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), osoby pracujące zdalnie na umowie o pracę dla zagranicznych firm często spotykają się z problemem wykazania swojego dochodu zagranicznego w polskim rozliczeniu. W artykule przedstawimy stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej oraz jego konsekwencje dla pracowników zdalnych.

REKLAMA

Wymiana silnika w samochodzie nie wpływa na podatek akcyzowy

W najnowszej interpretacji indywidualnej, Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że wymiana silnika w samochodzie osobowym nie jest czynnością opodatkowaną podatkiem akcyzowym. To oznacza, że zmiana pojemności silnika nie wpływa na stawkę podatku akcyzowego, która została już wcześniej ustalona.

Kiedy zaczyna biec termin na zwrot akcyzy po dostawie wewnątrzwspólnotowej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą terminu na złożenie wniosku o zwrot akcyzy po dostawie wewnątrzwspólnotowej. Zgodnie z interpretacją, termin ten biegnie od momentu czynności faktycznej, czyli dostawy wewnątrzwspólnotowej, a nie od momentu uzyskania korekty deklaracji celnej.

Wyłączenie opodatkowania PCC dla umów pożyczek zwolnionych z VAT

Interpretacja indywidualna wydana przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z dnia 4 lipca 2023 r. wyjaśnia, że umowy pożyczek zwolnione z opodatkowania VAT są również wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC).

Czy darowizna samochodu po leasingu operacyjnym generuje obowiązek podatkowy VAT?

W świetle najnowszej interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, darowizna samochodu po leasingu operacyjnym nie generuje obowiązku zapłaty podatku VAT. Ponadto, nie ma konieczności korygowania podatku naliczonego odliczanego wcześniej z faktur wystawionych przez leasingodawcę przed wykupem samochodu i z faktur dotyczących wydatków eksploatacyjnych.

REKLAMA

Jakie są skutki podatkowe podziału majątku wspólnego małżonków i sprzedaży nieruchomości?

Dyrektor Informacji Informacji Skarbowej potwierdził, że nabycie nieruchomości na podstawie umowy o podział majątku wspólnego małżonków z obowiązkiem spłat oraz sprzedaż tej nieruchomości nie powoduje obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych ani od nabycia nieruchomości, ani od sprzedaży jednej z działek.

Dywidenda otrzymana przez powiernika nie jest opodatkowana

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnił kwestię opodatkowania dywidendy otrzymanej przez powiernika na podstawie umowy powierniczej. Zarówno wypłata dywidendy bezpośrednio na rzecz powiernika, jak i wypłata na rzecz osoby trzeciej (jako powierzającej, która ma dokonać czynności na rzecz powiernika) nie powoduje zobowiązań podatkowych. 

Emerytura otrzymywana z Irlandii jest opodatkowana w Polsce

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej udzielił odpowiedzi na pytanie, odnośnie emerytki pobierającej świadczenie emerytalne z ZUS oraz z Irlandii. Według interpretacji, osoba taka powinna opodatkować w Polsce zarówno polskie świadczenie emerytalne, jak i emeryturę z Irlandii.

Czy dochody z pracy białoruskiego rezydenta w Polsce podlegają opodatkowaniu według polskiego prawa?

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej dotycząca opodatkowania dochodów z umowy o pracę w polskiej spółce przez osobę mającą miejsce zamieszkania na Białorusi dostarcza istotnych wskazówek dla osób pracujących w Polsce, ale mieszkających i przebywających na Białorusi przez większość roku podatkowego. Interpretacja ta podkreśla znaczenie miejsca wykonywania pracy w określaniu, gdzie dochody z pracy najemnej są opodatkowane.

Czy zapłacona kara umowna może być uznana za koszt uzyskania przychodu?

W artykule omawiamy interpretację organów administracji skarbowej dotyczącą kosztów uzyskania przychodów związanych z karą umowną. Artykuł analizuje zastosowanie przepisów podatkowych oraz wpływ trudności na rynku gospodarczym na decyzje podatnika w kontekście niewykonania umowy i poniesienia kary. 

Czy podatnik zobowiązany jest do zapłacenia podatku dochodowego od sprzedaży mieszkania po oszustwie dewelopera?

Dyrektor KIS udzielił odpowiedzi na pytanie podatnika dotyczące momentu, od którego należy liczyć pięcioletni okres zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych. Podstawowe pytanie brzmiało, od kiedy liczyć tej okres oraz czy odpłatne zbycie nieruchomości stanowi dla podatnika źródło przychodu. 

Czy organista kościelny może skorzystać z 50% kosztów uzyskania przychodów?

Według interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej praca organisty kościelnego może być uznana za pracę twórczą, co pozwala na zastosowanie preferencyjnej stawki kosztów uzyskania przychodu. Ta korzystna interpretacja ma także potencjalne konsekwencje dla innych zawodów twórczych objętych podobnymi przepisami podatkowymi.

Czy dodanie współwłaściciela wpłynie na zwolnienie z PCC przy zakupie samochodu dla osoby niepełnosprawnej?

W artykule przedstawione zostają informacje dotyczące zwolnienia podatkowego od podatku od czynności cywilnoprawnych w przypadku zakupu samochodu osobowego przez osobę niepełnosprawną. W świetle interpretacji Krajowej Informacji Skarbowej (KIS), dopisanie współwłaściciela do pojazdu nie wpływa na utratę ulgi podatkowej, o ile osoba nabywająca samochód spełnia określone kryteria niepełnosprawności.

Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego przez OSP. Co z PCC?

W świetle najnowszej interpretacji Krajowej Informacji Skarbowej (KIS), zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego opodatkowanego podatkiem od towarów i usług nie podlega dodatkowemu opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Czy spadkobierca jest zwolniony z podatku od zbycia spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego?

KIS wyjaśnia, że spadkobierca, który sprzedaje nieruchomość w ramach umowy zawartej przez spadkodawcę, nie jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego, jeśli spadkodawca nie byłby zobowiązany do zapłaty tego podatku.

Czy umowa pożyczki zawarta z zagranicznym pożyczkodawcą podlega opodatkowaniu PCC?

W interpretacji indywidualnej z dnia 3 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że umowa pożyczki zawarta za granicą, gdzie środki pieniężne będące przedmiotem umowy znajdują się za granicą, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Czy można zwolnić usługę stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej?

Czy właściciel stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych może uniknąć obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej? W artykule omówimy możliwość zwolnienia z tego obowiązku oraz konsekwencje dla podatnika świadczącego usługę ładowania pojazdów elektrycznych.

Czy rezydentka USA, która wynajmuje prywatne mieszkanie w Polsce, powinna zapłacić podatek?

Dyrektor KIS wyjaśnił, że przychody osoby mieszkającej i pracującej w Stanach Zjednoczonych, pochodzące z wynajmu mieszkania położonego w Polsce, mogą być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Wynajem tego mieszkania można traktować jako najem prywatny bez zawodowego czy profesjonalnego charakteru.

Tablica rejestracyjna

Tablica rejestracyjna, często nazywana również numerem rejestracyjnym to tablica przymocowana do pojazdu, która zawiera unikalny ciąg znaków przypisany do tego pojazdu przez odpowiednie władze rejestracji pojazdów.

Wartość transakcji przy udzielaniu pożyczki na rzecz podmiotu powiązanego

Interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z 23 czerwca 2023 r. dotyczyła sposobu ustalania wartości transakcji na potrzeby art. 11k ust. 2 pkt 2 ustawy CIT, w sytuacji udzielenia na rzecz podmiotu powiązanego pożyczki. W skrócie, KIS potwierdził, że wartość transakcji kontrolowanej w przypadku pożyczek i kredytów, która determinuje obowiązek sporządzenia dokumentacji cen transferowych za dany rok podatkowy, jest wartością kapitału udostępnionego w danym okresie.

Jak KIS interpretuje koszty uzyskania przychodu z umowy pożyczki i umowy inwestycyjnej

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną dotyczącą kosztów uzyskania przychodu w kontekście zawartej umowy pożyczki i umowy inwestycyjnej. Interpretacja ta ma na celu wyjaśnienie, jakie skutki podatkowe niesie za sobą przekazanie wierzytelności na rzecz wspólników w ramach likwidacji spółki.

Paliwo

Paliwo jest substancją, która jest używana do wytworzenia energii poprzez procesy takie jak spalanie. Paliwo jest źródłem energii, które jest wykorzystywane do napędzania silników, ogrzewania, wytwarzania energii elektrycznej i innych celów.

Czy mieszkanie i pracowanie zdalne w USA wpływa na rezydencję podatkową w Polsce? - Analiza interpretacji indywidualnej

W ostatnim czasie Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację indywidualną dotyczącą rezydencji podatkowej i obowiązku podatkowego w kontekście podatku dochodowego od osób fizycznych. Interpretacja ta dotyczyła sytuacji podatnika, który posiada obywatelstwo polskie i amerykańskie, mieszka na stałe w Stanach Zjednoczonych, ale odziedziczył majątek w Polsce.

Czy odsetki zasądzone przez sąd podlegają opodatkowaniu?

Interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczy zwolnienia od opodatkowania odsetek ustawowych za opóźnienie w wypłacie świadczeń, które nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Artykuł omawia szczegóły tej interpretacji.

Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży samochodu w działalności opodatkowanej formą karty podatkowej

W artykule omawiany jest problem opodatkowania przychodu ze sprzedaży samochodu osobowego w ramach działalności gospodarczej opodatkowanej w formie karty podatkowej. Autor przedstawia stanowisko Krajowej Informacji Skarbowej, zgodnie z którym taki przychód nie będzie dodatkowo opodatkowany. Przychód ten będzie traktowany jako przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, ale ze względu na opłacanie podatku w formie karty nie spowoduje konieczności zapłaty większego podatku. Artykuł ma na celu przybliżenie czytelnikowi kwestii opodatkowania sprzedaży samochodu w takiej sytuacji.

Czy praca marynarza na statku zagranicznego armatora zwalnia go z opodatkowania w Polsce?

Interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczyła opodatkowania dochodów uzyskanych przez marynarza z pracy na statku eksploatowanym w komunikacji międzynarodowej przez podmiot z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

Jak KIS interpretuje skutki podatkowe wypłaty dywidendy i zbycia udziałów w umowie powierniczej?

Skutki podatkowe wypłaty dywidendy i zbycia udziałów w ramach umowy powierniczej. W skrócie, KIS potwierdziła, że wypłata dywidendy nie będzie stanowić dochodu dla powiernika, a skutki podatkowe należy rozpoznawać po stronie powierzającego.

Darowizna udziału w lokalu obciążonym hipoteką a podatek od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z 20 czerwca 2023 r. (sygn. 0111-KDIB2-3-4014-133-2023-2-BD) dotyczyła kwestii opodatkowania darowizny udziału w lokalu mieszkalnym obciążonym hipoteką. I tak  Dyrektor KIS wskazał, że w przypadku zawarcia umowy darowizny udziału w lokalu obciążonym hipoteką, na obdarowanej, która nie przejmuje zobowiązań osobistych darczyńcy, nie ciąży podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC).

Co mówią „Polacy o dojazdach do pracy”?

Polacy potrafią efektywnie zarządzać swoim czasem, nie chcą tracić go na dojazdy do pracy i cenią sobie elastyczne rozwiązania, które pozwalają im osiągnąć równowagę między życiem zawodowym a osobistym - wynika z badań przeprowadzonych przez LeasingTeam Group. Do pracy wciąż najczęściej dojeżdżamy samochodem, ale jesteśmy skłonni do przesiadki na bardziej zrównoważone środki transportu. Co mogłoby nas do tego przekonać i jakie rozwiązania wprowadzają przedsiębiorcy, aby przyciągnąć pracowników?

Czy sprzedaż samochodu darowanego przez wspólników spółki jawnej po upływie pół roku jest opodatkowana?

W artykule omawiany jest przypadek wnioskodawcy, który planuje otrzymać samochód osobowy w darowiźnie od wspólników spółki jawnej. Wnioskodawca, nie będący wspólnikiem, zamierza używać samochodu prywatnie i nie wprowadzi go do ewidencji spółki.

Budowa infrastruktury sieci kanalizacji i wodociągowej. Co z odliczeniem VAT?

Gmina realizująca inwestycje w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich zadała pytanie, czy będzie mogła odliczyć VAT naliczony od wydatków związanych z budową infrastruktury sieci kanalizacji i wodociągowej. Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że gmina, będąc czynnym podatnikiem VAT, będzie miała prawo do odliczenia podatku naliczonego, ponieważ infrastruktura ma być udostępniona na rzecz spółki w ramach umowy dzierżawy. To oznacza, że gmina będzie mogła zredukować obciążenie podatkowe i skorzystać z pozytywnego wpływu na jej finanse.

Darowizna udziału w nieruchomości obciążonej hipoteką. Co z podatkiem?

W interpretacji indywidualnej z dnia 20 czerwca 2023 roku, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) stwierdził, że - w przypadku darowizny udziału w nieruchomości obciążonej hipoteką -  jeżeli wartość hipoteki przekracza wartość nabywanego udziału w nieruchomości, podstawa opodatkowania wyniesie zero. W takim przypadku, na podatniku nie ciąży obowiązek uiszczenia podatku od spadków i darowizn.

Czy zwrot kosztów przejazdu samochodem prywatnym w celu wykonywania pracy stanowi dla pracownika przychód?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że zwrot przez pracodawcę pracownikowi wydatków (kosztów) przejazdu samochodem prywatnym (pracownika) wykorzystywanym w celu wykonywania przez niego obowiązków pracowniczych stanowi przychód pracownika w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Jakie są stawki amortyzacji dla samochodów elektrycznych?

W świetle najnowszej interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, samochód osobowy o napędzie elektrycznym nie będzie podlegał amortyzacji według stawki 18%. To stanowisko jest niezgodne z oczekiwaniami wnioskodawcy, który zakładał, że zakupiony samochód elektryczny będzie podlegał amortyzacji zgodnie z tą stawką.

Wycofanie samochodu z majątku spółki jawnej do majątku prywatnego wspólników a podatek od spadków i darowizn

Interpretacja indywidualna wydana przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej 17 stycznia 2023 r. potwierdza, że przeniesienie samochodu do majątku prywatnego wspólników spółki jawnej nie jest czynnością opodatkowaną podatkiem od spadków i darowizn.

Czy fakturę za wcześniejsze rozwiązanie umowy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

W artykule omawiamy stanowisko Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w sprawie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów faktury dotyczącej opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy. KIS potwierdza, że w przypadku Spółki zajmującej się sprzedażą paliw i olejów, taka faktura może być uwzględniona jako koszt, co przyczynia się do obniżenia podatku dochodowego od osób prawnych. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym artykułem.

Czy wypłacone dodatkowe wynagrodzenie pracownikowi może być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu?

Artykuł dotyczy interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w sprawie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowego wynagrodzenia wypłaconego pracownikowi.

Czy umowa zlecenia zawarta przez polskiego rezydenta na obsługę magazynu w bazie wojskowej w USA jest zwolniona od PIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS), w swojej interpretacji wyjaśniła, że umowa zlecenia, zawarta przez rezydenta Polski, będzie zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych. KIS opiera się na przepisach ustawy o podatku dochodowym, które zwalniają od podatku przychody osób do 26 roku życia w wysokości do 85.528,00 zł. 

Czy umowa dożywocia przed upływem 5 lat od zakupu mieszkania jest obciążona podatkiem 19%?

Interpretacja indywidualna z dnia 3 stycznia 2023 r. dotyczyła skutków podatkowych zbycia nieruchomości w drodze umowy dożywocia. Wnioskodawczyni, która w lutym 2022 r. nabyła z mężem mieszkanie, planowała przenieść własność tego lokalu na rzecz swojej pełnoletniej córki na podstawie umowy dożywocia. Wnioskodawczyni zapytała, czy umowa dożywocia zawarta przed upływem 5 lat od zakupu mieszkania obciążona jest podatkiem 19%.

Czy zwrot kosztów za używanie samochodu prywatnego do celów służbowych jest traktowany jako przychód?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) zwrot kosztów związanych z używaniem prywatnego samochodu do celów zawodowych przez pracownika nie jest opodatkowane podatkiem dochodowym, o ile spełnione są określone warunki, takie jak lokalny charakter podróży.

Czy ustanowienie służebności osobistej przy darowiźnie mieszkania wpływa na opodatkowanie?

W artykule omawiamy kwestię ustanawiania służebności osobistej w przypadku umowy darowizny nieruchomości. Przedstawiamy stanowisko organów podatkowych dotyczące opodatkowania takiego polecenia, oraz jak obliczyć wartość ciężaru darowizny. Dowiedz się więcej o tej tematyce i zastosuj praktyczne wskazówki.

Sprzedaż towarów po śmierci właściciela sklepu a obowiązek podatkowy w Polsce

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z 16 stycznia 2023 r. wyjaśnia, że dochody uzyskane ze sprzedaży towarów niesprzedanych w sklepach, które nie nastąpiły w ramach działalności gospodarczej, podlegają opodatkowaniu tylko w miejscu zamieszkania wnioskodawcy, a nie w Polsce.

Czy umowa pożyczki zawarta poza granicami Polski podlega opodatkowaniu w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą podatkowych konsekwencji zawarcia umowy pożyczki za granicą. W skrócie, umowa pożyczki zawarta poza granicami Polski nie podlega w Polsce opodatkowaniu, mimo że środki uzyskane dzięki tej pożyczce zostały wydatkowane na terenie Polski.

Jakie są skutki podatkowe dla firm z siedzibą w Polsce, ale działających za granicą?

Interpretacja indywidualna Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z dnia 20 stycznia 2023 r. dotyczyła pytania, czy podatek z dochodów od osób prawnych w całości będzie odprowadzany w Polsce, mimo prowadzenia działalności produkcyjnej za granicą. KIS potwierdziła, że stanowisko wnioskodawcy w tej sprawie jest prawidłowe.

Jak wypowiedzenie umowy spółki wpływa na korektę przychodu komandytariusza?

W artykule omawiana jest kwestia korekty przychodu komandytariusza z tytułu udziału w zyskach spółki, w przypadku sprzedaży udziałów przed końcem okresu rozliczeniowego. W interpretacji Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) z  20 czerwca 2023 r. stwierdzono, że taka sytuacja nie będzie stanowiła przyczyny korekty przychodu komandytariusza z tytułu wypłaconego udziału w zysku za okres rozliczeniowy.

Czy darowizna samochodu wykupionego po leasingu podlega opodatkowaniu VAT?

W dniu 19 czerwca 2023 r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną, w której stwierdził, że darowizna (na rzecz żony) samochodu osobowego (wykupionego z leasingu) nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, ponieważ nie jest związana z prowadzoną działalnością gospodarczą. 

Koszty związane z leasingiem operacyjnym a koszty finansowania dłużnego

Przedmiotem artykułu jest interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotycząca pytania, czy koszty związane z leasingiem operacyjnym mogą być wyłączone z kosztów finansowania dłużnego, zgodnie z art. 15c ustawy o CIT. KIS uznała stanowisko wnioskodawcy za nieprawidłowe, argumentując, że ograniczenia wynikające z art. 15c ustawy o CIT mają zastosowanie do wszystkich rodzajów leasingu, w tym leasingu operacyjnego.

REKLAMA